reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Niedziela z...” Józefem Wilkoniem w TVP Kultura

dodano: 2020-02-12 15:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Kultura

TVP Kultura „Niedziela z...” W niedzielę, 16 lutego br. o godz. 17:15 w TVP Kultura wyemitowany zostanie kolejny odcinek cyklu „Niedziela z...” (program ten mogą również oglądać widzowie TVP Polonia). Jego bohaterem będzie będzie obchodzący w lutym br. 90. urodziny Józef Wilkoń, ilustrator, malarz, rzeźbiarz i autor scenografii. Stacja pokaże filmy dokumentalne i reportaże „Ilustratorzy. Świat niedopowiedziany”, „Wilkoń 88”, „Janusza Stannego i Józefa Wilkonia spojrzenie na Pana Tadeusza”, „Józef Wilkoń” oraz „Arka Józefa Wilkonia”.

TVP Kultura „Niedziela z...”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Józef Wilkoń zilustrował ponad 200 książek w kraju i za granicą oraz sam napisał teksty do kilkunastu z nich. Inspiracją dla jego prac jest przyroda, a przede wszystkim zwierzęta. Jego prace trafiły do zbiorów muzealnych w wielu krajach na całym świecie.
 
W niedzielę, 16 lutego br. w TVP Kultura Marta Perchuć-Burzyńska porozmawia z artystą i zaproszonymi przez niego gośćmi: Agnieszką Morawińską - historyczką i krytyczką sztuki, Ewą Błaszczyk - aktorką, piosenkarką, pomysłodawczynią i prezeską Fundacji „Akogo?”, Iwoną Staroszczyk - właścicielką Limited Edition, jednej z pierwszych wirtualnych galerii sztuki w Polsce, Wojciechem Drozdowiczem - księdzem, proboszczem parafii błogosławionego Edwarda Detkensa, współzałożycielem Fundacji „Akogo?”, Bronisławem Kledzikiem - dyrektorem Wydawnictwa „Media Rodzina” i Arturem Matysem - wydawcą, prezesem Fundacji „Poset”. Goście w studiu porozmawiają m.in. o pasjach i inspiracjach, „Don Kichocie” i „Panu Tadeuszu”, o tym, ile artysta zawdzięcza przypadkowi i dlaczego Józef Wilkoń w dzieciństwie bał się wilków.
 
Po programie TVP Kultura zaprasza na filmy dokumentalne i reportaże „Janusza Stannego i Józefa Wilkonia spojrzenie na Pana Tadeusza” (o godzinie 18:05), „Józef Wilkoń” (o godzinie 18:40) oraz „Arka Józefa Wilkonia” (o godzinie 19:05) (więcej tutaj i tutaj).

W środę, 12 lutego br., w dniu urodzin Józefa Wilkonia, TVP Kultura pokaże premierowy reportaż Małgorzaty Niecieckiej-Mac „Ilustratorzy. Świat niedopowiedziany”, którego jubilat będzie głównym bohaterem (o godzinie 13:15), oraz filmową opowieść o artyście w reżyserii Mariusza Malca „Wilkoń 88” (o godzinie 19:20).
 
„Niedziela z... Józefem Wilkoniem” - emisja w niedzielę, 16 lutego 2020 roku o godz. 17:15 w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama