reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojna i sekrety w marcu w History2

dodano: 2020-02-14 23:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W marcu br. kanał History2 poleca szczególnie swoim widzom takie programy jak „Prywatne życie władców”, „Naziści: fabryka zła” i „Hiroszima: tajemnice ataku jądrowego”.

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w marcu br. w History2 widzowie poznają pełne skandali „Prywatne życie władców”, program, z którego dowiedzą się m.in. o tym kto w starożytnym Egipcie lubił się przebierać za przeciwną płeć, krwiożerczych skłonnościach rodu Borgiów i szokujących wyczynach cesarzy rzymskich. History2 przedstawi także przejmujące dokumenty „Hiroszima: tajemnice ataku jądrowego” oraz „Naziści: fabryka zła”.

Marzec 2020 roku w ofercie kanału History2:

„Prywatne życie władców” („Private Lives”)
emisja: w niedziele (od 15 marca br.) o 21:00

Seria dokumentalna, która odkrywa szokujące życie prywatne legendarnych władców. Program sprawdza najbardziej skandaliczne doniesienia historyków, takie jak te o skłonnościach królowej Hatszepsut do przebierania się za mężczyznę, upodobaniu Piotra Wielkiego do eksperymentów dentystycznych, pełnych przepychu rządach Króla-Słońce czy legendzie o „papieżycy Joannie”, krwiożerczych skłonnościach rodu Borgiów, skandalicznych wyczynach cesarzy rzymskich i sekretnym życiu Edwarda II (więcej tutaj i tutaj).

„Naziści: fabryka zła” („Nazis: Ultimate Evil”)
emisja: w poniedziałek, 16 marca br. o 21:00

Kiedy myślimy o najgroźniejszych Niemcach nazistach, pierwszy przychodzi nam do głowy Adolf Hitler. Ale przecież sam Adolf Hitler nie mógł dokonać tyle zła. Okropności, jakich dopuszczali się Niemcy, wymagały całej sieci powiązanych ze sobą działań i ludzi, którzy za nie odpowiadali. Od elity intelektualnej legitymizującej idee głoszone przez Adolfa Hitlera, przez urzędników beznamiętnie przekazujących rozkazy, po wojskowych, którzy te rozkazy wykonywali na swoich ofiarach. Kim byli ci ludzie? Czym się zajmowali? Jak doszło do tego, że stali się właśnie tacy? I którzy z nich - jak niektórzy uważają - byli naprawdę źli, może nawet bardziej, niż sam Adolf Hitler?

„Hiroszima: tajemnice ataku jądrowego” (Hiroshima”)
emisja: w poniedziałek, 30 marca br. o 21:00

Dokument poświęcony pierwszemu atakowi jądrowemu w historii oraz jego reperkusjom. Twórcy filmu analizują trzytygodniowy okres pomiędzy testem Trinity, a zrzuceniem bomby na Hiroszimę, wewnętrzne rozgrywki polityczne, przygotowania do ataku i planowanie jego daty. Archiwalne nagrania, fabularyzowane wstawki i wykorzystanie efektów specjalnych pozwalają realistycznie zobrazować przebieg dramatycznych wydarzeń na Enola Gay i w centrum wybuchu.
 
Pilot w samolocie Boeing B-29 Superfortress w programie „Hiroszima: tajemnice ataku jądrowego”, foto: A+E Networks
Pilot w samolocie Boeing B-29 Superfortress w programie „Hiroszima: tajemnice ataku jądrowego”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama