reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Sztos” i „Sztos 2” w Kino Polska

dodano: 2020-02-17 03:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

Kino Polska „Sztos” W sobotę, 22 lutego br. o godz. 20:00 telewizja Kino Polska pokaże premierowo film „Sztos”. To debiut reżyserski Olafa Lubaszenki. Sopot, początek lat 70. ubiegłego wieku. Synek (w tej roli Cezary Pazura) wychodzi z więzienia. Chciałby się ustatkować, ożenić ze swoją dziewczyną Beatą (Ewa Gawryluk) i kupić mieszkanie. Na to jednak potrzeba pieniędzy, a mężczyzna nie zamierza trudzić się uczciwą pracą. Głodny wielkiej, łatwej kasy Synek zgłasza się do doświadczonego hochsztaplera, Eryka (Jan Nowicki), by wspólnie z nim oszukiwać turystów przy wymianie walut.

Kino Polska „Sztos”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja filmu dzieje się na na początku lat 70. ubiegłego wieku w Sopocie, gdzie splatają się losy dwóch takich, co nie jeden księżyc ukradli. Synek wyszedł właśnie z więzienia i chce się dobrze urządzić w życiu. Wytrawny hochsztapler Eryk musi się odegrać na kumplu, który go wykiwał w pokerka. Obaj ruszają w Polskę siejąc spustoszenie... w portfelach dewizowych turystów. Jeszcze tylko rozprawa z Gruchą (Krzysztof Zaleski), a potem żyć nie umierać. Plan jest przedni, tyle że na każdym planie można się przejechać...

„Sztos” - o filmie - komedia, akcja, Polska 1997, reżyseria: Olaf Lubaszenko, występują: Ewa Gawryluk, Agnieszka Sitek, Jan Nowicki, Cezary Pazura, Krzysztof Zaleski, Leon Niemczyk, Dariusz Kordek i Henryk Bista (więcej tutaj).

Dodajmy, iż w sobotę, 29 lutego br. o godzinie 22:00 stacja Kino Polska pokaże film „Sztos 2” (więcej tutaj i tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV”.
 
Henryk Bista w filmie „Sztos”, foto: Sting Production
Henryk Bista w filmie „Sztos”, foto: Sting Production

 
„Sztos” - emisja w sobotę, 22 lutego 2020 roku o godz. 20:00 w Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...