reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eleven Sports wygrywa prawa do Jupiler Pro League w Belgii

dodano: 2020-02-15 23:53 | aktualizacja: 2020-02-19 15:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: digitaltveurope

Jupiler Pro League Międzynarodowy nadawca Eleven Sports został zwycięzcą przetargu na prawa do transmisji na terenie Belgii meczów belgijskiej Jupiler Pro League na pięć lat począwszy od sezonu 2020/21. Zaoferował kwotę 103 mln euro za sezon. Jednak nie jest do końca jasne, czy transakcja zostanie sfinalizowana, gdyż 2 z 16 klubów wycofały się z procesu sprzedaży praw.

Jupiter Pro League


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na walnym zgromadzeniu Pro League w dniu 12 lutego br. dwie trzecie uczestników zagłosowało za przyznaniem praw Eleven Sports, natomiast kluby piłkarskie KAA Gent i Royal Antwerp FC podjęły decyzję o nieuczestniczeniu w procesie sprzedaży praw. Jest to pewnego rodzaju sytuacja patowa, ponieważ Eleven Sports jest zainteresowany posiadaniem praw do transmisji meczów wszystkich 16 belgijskich klubów w Jupiler Pro League.

Powodem wycofania się Antwerp FC z procesu sprzedaży jest niezadowolenie z podziału przychodów. Obecna umowa przewiduje, że 80 proc. zysków z transmisji trafi do 5 najlepszych klubów ligi - RSC Anderlecht, Standard Liège, Club Brugge, KRC Genk i KAA Gent. Pozostałe 11 klubów ma podzielić się pozostałymi 20 proc.

Eleven Sports poinformował, że jest zainteresowany negocjacjami z oboma klubami. W oświadczeniu czytamy: - Od dzisiaj będziemy omawiać z Pro League kolejne kroki i zdecydujemy, jak najlepiej sfinalizować naszą umowę. Na razie chcielibyśmy podziękować Pro League i klubom za wiarę, jaką okazali w nasz ambitny projekt dotyczący belgijskiego futbolu.

Prawa do Jupiler Pro League w Belgii mają obecnie Proximus, Telenet i Voo, którzy podobno pozostają zainteresowani, jeśli umowa z Eleven Sport nie dojdzie do skutku. Zapłacili oni 80,6 mln euro za sezon.

Aktualizacja:
KAA Gent zgodził się dołączyć do kontraktu między Pro League i Eleven Sports.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama