reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

INEA udostępni T-Mobile całą sieć światłowodową

dodano: 2020-02-18 11:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: INEA

T-Mobile INEA i T-Mobile Polska podpisały umowę dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej na obszarach, gdzie INEA wybudowała infrastrukturę w ramach inwestycji własnych. Dzięki temu T -Mobile Polska dotrze do kolejnych 300 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

Inea FTTH światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W grudniu 2019 roku INEA oraz T-Mobile Polska podpisały umowę dotyczącą świadczenia usług w modelu BSA na obszarach drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC2). Teraz doszło do podpisania kolejnej umowy, dotyczącej sieci komercyjnej INEA. W efekcie obu tych działań, T-Mobile będzie mogło świadczyć usługi stacjonarnego dostępu do sieci we wszystkich lokalizacjach, do których dociera infrastruktura światłowodowa INEA.
 

W grudniu ubiegłego roku zapowiadaliśmy, że współpraca na obszarach objętych POPC2 to dopiero początek. Dzięki podpisanej teraz umowie, za sprawą otwartej sieci światłowodowej, T-Mobile Polska dotrze do kolejnych 300 tys. gospodarstw domowych w regionie. Cieszymy się, że tak ważni dla nas partnerzy decydują się razem z nami wspierać model open-access, nie tylko promując technologię światłowodową, ale także wprowadzając polski rynek telekomunikacyjny na nowy poziom

– skomentował podpisanie umowy Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

Z najlepszej jakości siecią usług mobilnych docieramy do klientów na terenie całego kraju od wielu lat. Dzięki umowie z firmą INEA już za kilka tygodni będziemy mogli zaoferować kolejnym kilkuset tysiącom klientów komplet usług w jakości T-Mobile

– powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Umowa dotycząca udostępniania sieci INEA została podpisana na czas nieokreślony, a uruchomienie usług planowane jest na marzec 2020 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Prime

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 090 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

399 zł Więcej...
reklama