reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Awarie internetowe spowodowane przez koronawirusa w Chinach

dodano: 2020-02-18 15:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Abacus

China navigation mobile.jpg Okazuje się, że z powodu koronawirusa chińska społeczność internetowa spędza więcej czasu niż zwykle i przez to Internet w Chinach nie wytrzymuje takiego obciążenia, informuje portal Abacus. W Chinach dochodzi do wielu awarii aplikacji oraz problemów technicznych z serwerami. Dlaczego tak się dzieje?

satkurier.pl
CCTV 15 china TV 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiadomo, że przed epidemią 845 mln chińskich użytkowników spędzało w Internecie średnio 4 godziny dziennie, jednak w związku z koronawirusem Covid-19 liczba Chińczyków w sieci znacząco wzrosła, ponieważ dziesiątki milionów ludzi przeniosły się do pracy zdalnej lub przeglądania Internetu w poszukiwaniu informacji dotyczących koronawirusa. Do tego z nudów dochodzi nadmiarowe korzystanie z rozrywki (gry, filmy, show TV) bez wychodzenia z domu. także więcej czasu Chińczycy spędzają przed ekranem telewizorów, komórek lub laptopów.

Według portalu Abacus, jedna z najpopularniejszych usług transmisji strumieniowej w kraju, IQiyi Baidu, która ma ponad 100 mln abonentów w Chinach, „padła” wieczorem w niedzielę 16 lutego. Platforma rozwiązała problemy techniczne tego samego dnia po godzinie 23:00.

W poniedziałek rano zawiesiła się aplikacja edukacyjna o nazwie Xuexitong. Podobno w poniedziałek o 8 rano na platformę weszło ponad 12 mln użytkowników, a serwery nie były w stanie wytrzymać takiego obciążenia. Od tego czasu usługa została już wznowiona.

W pierwszym dniu pracy po przedłużonych wakacjach w Nowym Roku popularne aplikacje biurowe uległy awarii, gdy dziesiątki milionów pracowników zaczęły dzień od wirtualnych porannych spotkań. DingTalk powiedział, że wzrost popytu na wideokonferencje o godz. 9 rano zakłócił DingTalk na koncie Weibo. WeChat Work, biurowa wersja Tencent, również została tymczasowo zamknięta.

Ponadto Tencent czasami miał problemy z napływem graczy. Wynika to z tego, ze przez zbyt duże obciążenie sieci internetowej gracze nie mogli połączyć się z niektórymi najpopularniejszymi grami online tej firmy, w tym chińskimi wersjami PUBG Mobile i Arena of Valor. Ostatecznie problemy zostały rozwiązane, a Tencent obiecał zwiększyć pojemność serwera.

Jest jeszcze uboczny efekt koronawirusa: przez noszenie masek na twarzy są problemy z systemem rozpoznawania twarzy przez kamery, co w Chinach jest na każdym kroku normalne.  

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

149 zł Więcej...
reklama