reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MEMESat-1: satelita wysyłający memy z kosmosu [wideo]

dodano: 2020-02-19 00:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: rtl-sdr.com

MEMESat-1 Satelita wysyłający memy, czyli humorystyczne obrazki opatrzone tekstem. Brzmi to dość abstrakcyjnie. Takiego projektu podjęła się amerykańska organizacja non-profit Let's Go to Space, Inc. Celem jest zainteresowanie młodego pokolenia przestrzenią kosmiczną, satelitami, amatorską radiokomunikacją i budowaniem własnych satelitarnych stacji naziemnych. Satelita będzie się nazywał Mission for Education and Multimedia Engagement Satellite (MEMESat-1).

MEMESat-1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zespół kierowany przez Warrena Eshpetera - dwudziestokilkuletniego pasjonata technologii satelitarnych, ma nadzieję wystrzelić satelitę na niską orbitę okołoziemską (LEO) do końca 2021 roku, a na pewno nie później niż wiosną 2022 roku.

MEMESat-1, wyposażony w pamięć flash zawierającą tysiące memów, będzie miał kształt kostki. Jego misją będzie wysyłanie memów na Ziemię za pośrednictwem pasma 70 cm - amatorskiego pasma radiowego UHF. Obrazy memów będzie można odebrać np. za pomocą zwykłej anteny Yagi i odbiornika RTL-SDR. Na satelicie znajdzie się również repeater FM UHF/VHF działający w paśmie amatorskim na potrzeby krótkofalarstwa.

Aktualnie prowadzona jest zbiórka funduszy. Na dzień 19 lutego łączna kwota donacji wyniosła 1.262 dol. Celem jest uzbieranie 30.000 dol.


Źródło: rtl-sdr.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

45 zł Więcej...
reklama