reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Uzbeckie kanały odłączone przez amerykański film

dodano: 2020-02-19 19:17 | aktualizacja: 2020-02-19 19:56
autor: RO | źródło: turkmen.news/tele-satinfo.ru

6 Underground Turgistan Od kilku dni pakiet publicznych kanałów telewizyjnych z Uzbekistanu nie jest dostępny w silnej wiązce zachodniej satelity TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E). Wśród nich kanały O'zbekiston, Yoshlar, Sport UZ, Toshkent, Bolajon i Kinoteatr. Co tak naprawdę się stało, że transmisje usunięto nagle bez powiadomienia?

https://i.redd.it/rxkneli88s341.jpg
6 Underground Turgistan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przyczyny zamknięcia dystrybucji są nieznane, ale zdaniem jednego internauty mieszkającego w Turkmenistanie, wynika to ze styczniowej emisji na uzbeckim kanale Sevimli TV amerykańskiego filmu akcji „6 Underground”, w którym bohaterowie obalili dyktatora fikcyjnego państwa autorytarnego o nazwie Turgistan.

Odcinki filmu bardzo przypominają Turkmenistan. Zgodnie ze scenariuszem filmu, Turgistan znajduje się na zachód od Uzbekistanu, numery tablic rejestracyjnych w filmie są podobne do tych w Turkmenistanie, z kolei w niektórych miejscach słychać turkmeńską mowę, a nawet widać prawdziwe symbole państwowe Turkmenistanu.

Kanał Sevimli TV nie był dostępny na naszym satelicie, ale najwyraźniej władze Turkmenistanu postanowiły wyłączyć wszystkie uzbeckie kanały

- napisał turkmeński czytelnik do redakcji turkmen.news.


Czytelnik powiedział, że inne kanały telewizyjne z TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E), w tym tadżyckie, nadal są dostępne.

Wcześniej Radio Azatlyk informowało, że od czasu premiery filmu i otaczającego go szumu, turkmeńscy urzędnicy zaczęli zamykać wypożyczalnie filmów DVD i organizować spotkania z pracownikami administracji państwowej i uczniami, opowiadając im o szkodach zachodniej propagandy i rzekomych amerykańskich próbach podważenia państwowości Turkmenistanu.

Ambasada USA w Turkmenistanie, w komentarzu dla radia Azatlyk, zaznaczyła, że film jest dziełem sztuki stworzonym przez prywatną firmę rozrywkową. Zdaniem dyplomatów, przedstawicielstwo ambasady USA w Aszchabadzie jest oddane silnym i produktywnym relacjom z Turkmenistanem.

Źródło: turkmen.news 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama