reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emitel zaciągnął kredyt w wysokości 1,5 mld zł

dodano: 2020-02-21 16:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Emitel

EmiTel nadajnik NTC DVB-T Emitel podpisał umowę kredytową z konsorcjum 6 banków, w ramach której zapewnił sobie finansowanie o wartości 1,5 mld zł (z możliwością powiększenia do 1,6 mld zł po spełnieniu określonych kryteriów). Kredyt został udzielony przez grupę banków wpierających spółkę, zapewniając możliwość osiągnięcia najbardziej korzystnych warunków, informuje operator.

Emitel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kredyt zostanie przeznaczony na spłatę zadłużenia wynikającego z podpisanej w 2016 roku umowy kredytowej oraz, w zależności od potrzeb, do sfinansowania działalności operacyjnej spółki i inwestycji związanych z planami rozwojowymi Emitel. Umowa została zawarta na okres 3,5 roku. Zamknięcie transakcji (uruchomienie finansowania) nastąpi w najbliższym czasie, po spełnieniu się warunków zawieszających.
 

Nasze podejście zakłada zwyczajowo refinansowanie zobowiązań kredytowych z odpowiednim wyprzedzeniem i dzisiejsza umowa jest kontynuacją tej polityki. Uzyskaliśmy optymalne warunki dla spółki i zapewniliśmy stabilne źródło finansowania naszej działalności. Dziękuję wszystkim bankom finansującym za powierzone zaufanie i pozytywną ocenę przedstawionych przez nas założeń biznesowych w długim horyzoncie

– powiedział Aleksander Skołożyński, członek zarządu Emitel ds. finansowych.

Kredyt jest denominowany w PLN, a jego oprocentowanie zostało ustalone w oparciu o stawkę bazową powiększoną o marżę. Pozostałe warunki kredytowania także nie odbiegają od warunków rynkowych.
 

Emitel w najbliższych latach będzie musiał przeprowadzić zakrojony na szeroką skalę projekt refarmingu pasma 700 MHz i zmiany standardu nadawania na DVB-T2. Poza tym spółka zamierza w dalszym ciągu inwestować w segmencie infrastruktury telekomunikacyjnej, choćby dla operatorów komórkowych w związku z planowanym rozwojem sieci 5G w Polsce. Dlatego tak kluczowe jest zapewnienie stabilnego finansowania działalności spółki na najbliższe lata

– powiedział Jim Metcalfe, partner zarządzający Alinda Capital Partners i członek rady nadzorczej Emitel.

W skład konsorcjum banków, z którymi podpisana została umowa, weszły Bank Handlowy w Warszawie S.A., Bank Pekao S.A., DNB Bank ASA, DNB Bank Polska S.A. (który pełni również rolę agenta kredytu), PKO Bank Polski S.A. oraz Société Générale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...
reklama