reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wspiera ATR

dodano: 2020-02-22 14:53 | aktualizacja: 2020-02-22 16:08
autor: RO | źródło: telekritika.ua/sdp.pl

ATR Krym tatarski kanał 360px.jpg Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP) wyraziło solidarność i wsparcie dla krymskotatarskiej telewizji ATR i tworzących ją kolegów dziennikarzy. ATR pozostaje rzetelnym źródłem informacji o sytuacji na terenie okupowanego Krymu, czytamy w specjalnym oświadczeniu SDP.

ATR
ATR Krym tatarski kanal 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
10 lutego br. nadawca krymskotatarskiej telewizji ATR uruchomił specjalny miting pod hasłem #SaveATR – z transmisjami bez gospodarzy i gości.

Ta ciekawa stacja z informacjami i rozrywką, nadająca w przekazie satelitarnym FTA z Astra 4A (4,8°E) i Amos 7 (4°W), znalazła się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Telewizja ta jest istotną częścią funkcjonowania i identyfikacji społeczności Krymskich Tatarów, szczególnie w sytuacji rosyjskiej agresji i represji ze strony Federacji Rosyjskiej. Osoby współpracujące z ATR na Krymie stale narażają się na niebezpieczeństwo, a wielu współpracowników za swoją działalność już zapłaciło ograniczeniem wolności. Tym bardziej niezrozumiałe są problemy z finansowaniem i tworzenie barier administracyjnych dla kanału, które ostatecznie mogą spowodować konieczność zaprzestania emisji programu i jego transmisji na teren okupowanego Krymu.

SDP przyłącza się do apelu o udzielenie wszelkich możliwych form wsparcia i pomocy zarówno ze strony władz Ukrainy, jaki i społeczności międzynarodowej na rzecz dalszego, niezakłóconego funkcjonowania telewizji ATR.

- napisał w imieniu Zarządu Głównego SDP, prezes Krzysztof Skowroński.


Źródło: telekritika.ua  sdp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Karta ELITE 4+ (Viaccess) - 6 miesięcy

Karta Viaccess z abonamentem na 4 kanały erotyczne: Redlight HD,...

199 zł Więcej...

DJI Mavic Mini Fly More Combo

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

2 240 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...
reklama