reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wspiera ATR

dodano: 2020-02-22 14:53 | aktualizacja: 2020-02-22 16:08
autor: RO | źródło: telekritika.ua/sdp.pl

ATR Krym tatarski kanał 360px.jpg Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP) wyraziło solidarność i wsparcie dla krymskotatarskiej telewizji ATR i tworzących ją kolegów dziennikarzy. ATR pozostaje rzetelnym źródłem informacji o sytuacji na terenie okupowanego Krymu, czytamy w specjalnym oświadczeniu SDP.

ATR
ATR Krym tatarski kanal 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
10 lutego br. nadawca krymskotatarskiej telewizji ATR uruchomił specjalny miting pod hasłem #SaveATR – z transmisjami bez gospodarzy i gości.

Ta ciekawa stacja z informacjami i rozrywką, nadająca w przekazie satelitarnym FTA z Astra 4A (4,8°E) i Amos 7 (4°W), znalazła się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Telewizja ta jest istotną częścią funkcjonowania i identyfikacji społeczności Krymskich Tatarów, szczególnie w sytuacji rosyjskiej agresji i represji ze strony Federacji Rosyjskiej. Osoby współpracujące z ATR na Krymie stale narażają się na niebezpieczeństwo, a wielu współpracowników za swoją działalność już zapłaciło ograniczeniem wolności. Tym bardziej niezrozumiałe są problemy z finansowaniem i tworzenie barier administracyjnych dla kanału, które ostatecznie mogą spowodować konieczność zaprzestania emisji programu i jego transmisji na teren okupowanego Krymu.

SDP przyłącza się do apelu o udzielenie wszelkich możliwych form wsparcia i pomocy zarówno ze strony władz Ukrainy, jaki i społeczności międzynarodowej na rzecz dalszego, niezakłóconego funkcjonowania telewizji ATR.

- napisał w imieniu Zarządu Głównego SDP, prezes Krzysztof Skowroński.


Źródło: telekritika.ua  sdp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X z wbudowanym do środka...

839 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

750 zł Więcej...
reklama