reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wspiera ATR

dodano: 2020-02-22 14:53 | aktualizacja: 2020-02-22 16:08
autor: RO | źródło: telekritika.ua/sdp.pl

ATR Krym tatarski kanał 360px.jpg Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP) wyraziło solidarność i wsparcie dla krymskotatarskiej telewizji ATR i tworzących ją kolegów dziennikarzy. ATR pozostaje rzetelnym źródłem informacji o sytuacji na terenie okupowanego Krymu, czytamy w specjalnym oświadczeniu SDP.

ATR
ATR Krym tatarski kanal 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
10 lutego br. nadawca krymskotatarskiej telewizji ATR uruchomił specjalny miting pod hasłem #SaveATR – z transmisjami bez gospodarzy i gości.

Ta ciekawa stacja z informacjami i rozrywką, nadająca w przekazie satelitarnym FTA z Astra 4A (4,8°E) i Amos 7 (4°W), znalazła się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Telewizja ta jest istotną częścią funkcjonowania i identyfikacji społeczności Krymskich Tatarów, szczególnie w sytuacji rosyjskiej agresji i represji ze strony Federacji Rosyjskiej. Osoby współpracujące z ATR na Krymie stale narażają się na niebezpieczeństwo, a wielu współpracowników za swoją działalność już zapłaciło ograniczeniem wolności. Tym bardziej niezrozumiałe są problemy z finansowaniem i tworzenie barier administracyjnych dla kanału, które ostatecznie mogą spowodować konieczność zaprzestania emisji programu i jego transmisji na teren okupowanego Krymu.

SDP przyłącza się do apelu o udzielenie wszelkich możliwych form wsparcia i pomocy zarówno ze strony władz Ukrainy, jaki i społeczności międzynarodowej na rzecz dalszego, niezakłóconego funkcjonowania telewizji ATR.

- napisał w imieniu Zarządu Głównego SDP, prezes Krzysztof Skowroński.


Źródło: telekritika.ua  sdp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

890 zł Więcej...
reklama