reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zmiany w emisji Polsat News i Polsat Film w NTC [akt.]

dodano: 2020-02-23 18:52 | aktualizacja: 2020-03-22 12:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatnews.pl

NTC Polsat Film Polsat News DVB 360px.jpg Od poniedziałku, 24 lutego w Poznaniu i okolicach włączona zostanie testowa emisja kanału Polsat Film w nowym standardzie telewizji naziemnej - DVB-T2/HEVC, a Polsat News będzie dodatkowo nadawany w standardzie DVB-T2/AVC (MPEG-4).

satkurier.pl
Polsat film HEVC polsat news NTC DVB-T naziemna telewizja 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby widzowie z Poznania i okolic mogli odbierać Polsat Film, a także Polsat News w nowym standardzie, należy dostroić odbiornik - telewizor lub dekoder, do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Jeżeli telewizor nie zostanie przestrojony, będzie można nadal oglądać Polsat News w wersji SD, ale bez możliwości odbioru Polsat Film. Trzeba od nowa wyszukać kanały. Istotne jest to, że telewizor lub dekoder musi mieć wbudowany tuner DVB-T2 z HEVC.

Dla widzów z Gdańska, Katowic i Warszawy oraz ich okolic włączona zostanie testowa emisja kanału Polsat Film w standardzie DVB-T/HEVC. Polsat News pozostaje tak jak dotychczas nadawany w standardzie DVB-T/MPEG-4.

Od września w ramach testu usług telewizji hybrydowej kanał informacyjny Polsat News dostępny jest za darmo w telewizji naziemnej. Został też odkodowany na multipleksie czwartym, który dociera do 33 proc. Polaków.

Oglądać go mogą za darmo mieszkańcy między innymi Wrocławia, Szczecina, Koszalina, Słupska, Trójmiasta, Elbląga, Olsztyna, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Inowrocławia, Płocka, Warszawy, Poznania, Zielonej Góry, Ostrowa Wielkopolskiego, Łodzi i Pabianic, Radomia, Lublina, Legnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Opola, Częstochowa, Kielc, Katowic, Rybnika, Jaworzna, Jastrzębia-Zdrój, Bielsko-Białej, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Włocławka i Kolbuszowej.

W sumie Polsat News może teraz oglądać ponad 12 mln Polaków.

Parametry odbioru testowych multipleksów Polsatu:
  • Gdańsk/Chwaszczyno – kanał 22 [482 MHz], pol. H, ERP 50 kW, D
  • Poznań/Śrem – kanał 28 [530 MHz], pol. H, ERP 40 kW, ND
  • Katowice/Kosztowy – kanał 40 [626 MHz], pol. H, ERP 10 kW, ND
  • Warszawa/PKiN – kanał 45 [666 MHz], pol. H, 3 kW, ND


Aktualizacja:
Pozwolenia na cztery eksperymentalne emisje DVB-T/T2, pierwotnie ważne przez 6 miesięcy do 17 marca 2020 roku, zostały przedłużone do 31 maja 2020 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...