reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP2: Alicja Szemplińska pojedzie na „Eurowizję”

dodano: 2020-02-23 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Szansa na sukces” W niedzielę, 23 lutego br. w TVP2 wyemitowane zostały odcinki czwarty i piąty prowadzonego przez Artura Orzecha programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020” (emisja w kolejnych dniach w stacjach TVP2, TVP3, TVP HD, TVP Polonia, TVP Wilno i TVP Rozrywka). Był to finał tej serii tego widowiska, podczas którego widzowie i jury (Joanna Klepko „Cleo”, Michał Szpak i Andrzej Gromala „Gromee”) zdecydowali, że Alicja Szemplińska będzie reprezentowała Polskę w „Konkursie Piosenki Eurowizji 2020”. O wygraną walczyli też Katarzyna Dereń i Albert Černý.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Szansa na sukces”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W finale, który można było oglądać „na żywo” na antenie TVP2, wystąpiło trzech zwycięzców odcinków specjalnych programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”: Alicja Szemplińska, Katarzyna Dereń oraz Albert Černý. Wokaliści zaprezentowali po dwie piosenki: zwycięski hit eurowizyjny oraz utwór przygotowany specjalnie na „Konkurs Piosenki Eurowizji” w Rotterdamie. O wyborze zwycięzcy zadecydowali widzowie w głosowaniu SMS-owym oraz jury w składzie: Cleo, Michał Szpak oraz Gromee (więcej tutaj).

Alicja Szemplińska zachwyciła jurorów swoim wykonaniem piosenki „Euphoria”. Artystka zaprezentowała również premierowo utwór „Empire”, który wykona podczas „Konkursu Piosenki Eurowizji 2020”.

Pochodząca z Ciechanowa wokalistka ma 17 lat. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki udziałowi w programie „The Voice of Poland”, który wygrała jesienią 2019 roku (więcej tutaj). Do finału „Szansy na sukces. Eurowizja 2020” dostała się po zwycięstwie w drugim odcinku specjalnym programu, w którym wykonała przebój Edyty Górniak „To nie ja”.

„Konkurs Piosenki Eurowizji” to międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym reprezentanci państw należących do Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union/EBU) wykonują piosenki, stworzone na tę okazję. W tym roku, po raz pierwszy w historii, wybór reprezentanta Polski nastąpił w ramach specjalnej edycji programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Tegoroczny „Konkurs Piosenki Eurowizji” odbędzie się w Rotterdamie, w Niederlandach, w dniach 12-16 maja.
 
Alicja Szemplińska, Mateusz Matyszkowicz i Artur Orzech w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP
Alicja Szemplińska, Mateusz Matyszkowicz i Artur Orzech w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP
Michał Szpak, Joanna Klepko „Cleo” i Andrzej Gromala „Gromee” w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP
Michał Szpak, Joanna Klepko „Cleo” i Andrzej Gromala „Gromee” w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP


„Szansa na sukces. Eurowizja 2020” - emisja w kanałach TVP2, TVP3, TVP HD, TVP Polonia, TVP Wilno i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama