reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Broń i tajemnice w marcu w Polsat Viasat History

dodano: 2020-02-24 03:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W marcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Skarby przeszłości i ich tajemnice” (sezon 2.), „Broń i uzbrojenie”, „Militarny ranking” i „Tajemnice machiny wojennej nazistów”, a w ramach cyklu „Spotkania z pierwszymi ludźmi” taką produkcję jak „Pierwsi Amerykanie”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Skarby przeszłości i ich tajemnice” 2 („Treasures Decoded” 2)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 2 marca br.) o 20:00

Widzowie poznają sześć największych i najbardziej tajemniczych skarbów świata starożytnego: piramidę Cheopsa, posągi z Wyspy Wielkanocnej, popiersie Nefertiti, statek Czarnobrodego, Arkę Przymierza i Włócznię Przeznaczenia. Obiekty te zostaną przebadane z użyciem najnowszych technik - także kryminalistycznych - które pomogą poznać je w zupełnie nowy sposób. Dzięki współpracy z archeologami, historykami i innymi naukowcami widzowie będą mogli poznać szczegółową historię każdego z tych przedmiotów i odkryć jego nieujawnione dotąd sekrety.

„Spotkania z pierwszymi ludźmi”:
emisja: w niedziele (od 8 marca br.) o 21:00
Skąd przybyli pierwsi mieszkańcy Ameryki - i dlaczego zniknęli? Kim byli denisowianie i jak blisko byli spokrewnieni z pierwszymi Amerykanami i ze współczesnymi rdzennymi mieszkańcami Ameryki? Jak zapowiada nadawca, w marcu br. kanał Polsat Viasat History postara się odpowiedzieć na te pytania w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe.

„Spotkania z pierwszymi ludźmi”:
„Pierwsi Amerykanie” („The First Americans”)
emisja: w niedzielę, 8 marca br. o 21:00

Najnowsze sensacyjne znaleziska w Brazylii pokazują, że pierwsi ludzie przybyli na kontynent amerykański znacznie wcześniej, niż dotąd sądzono. Naukowcy przez lata byli zgodni co do tego, że pierwsi łowcy przywędrowali tu z Azji po przesmyku lądowym około 12 tysięcy lat temu - jednak najnowsze odkrycia dokonane w jednym z regionów Brazylii dowodzą, że w tym czasie mieszkali tam już ludzie. W kilku miejscach odkryto rysunki naskalne sprzed co najmniej 30 tysięcy lat, a więc o 18 tysięcy lat starsze od rysunków z Clovis w Nowym Meksyku, które stanowiły podstawę dotychczasowych teorii. Oznacza to, że Ameryka Południowa nie została skolonizowana z terenów Ameryki Północnej. Skąd zatem przybyli pierwsi Amerykanie? Jak i dlaczego migrowali? I dlaczego zniknęli niemal bez śladu?

„Broń i uzbrojenie”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 9 marca br.) o 22:00

Jaka armia była najlepsza w historii? Czy to prawda, że kule wystrzelone z AK-47 zabiły więcej ludzi niż bomby atomowe? Czym różnią się niemieckie czołgi z czasów II wojny światowej od brytyjskiego Challengera 2? Który z wynalazków związanych z wojną uratował najwięcej istnień ludzkich - chirurgia plastyczna, penicylina, GPS czy internet? - Na wszystkie te pytania odpowiemy w marcu br. w kanale Polsat Viasat History - zapowiada nadawca.

„Militarny ranking” („Top Ten Warfare”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 16 marca br.) o 22:00

Historia nowoczesnej techniki wojskowej - od myśliwca Spitfire po „niewidzialne” bombowce z czasów drugiej wojny w Iraku. W każdym odcinku widzowie zobaczą dziesięć historii z różnych konfliktów zbrojnych XX i XXI wieku, uszeregowane ze względu na wpływ, jaki wywarły na losy wojen. Bogate materiały archiwalne i współcześnie przeprowadzone rozmowy z ekspertami pomogą widzom zagłębić się w ten fascynujący obszar współczesnej historii (więcej tutaj).

„Tajemnice machiny wojennej nazistów” („Secrets of the Nazi War Machine”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 23 marca br.) o 21:00

Historyk James Holland bada cztery główne obszary funkcjonowania niemieckiej machiny wojennej w czasie II wojny światowej: działania powietrzne, lądowe, morskie i technikę wojskową. Jamesowi Hollandowi towarzyszyć będą inżynierowie i mechanicy z całej Europy, którzy pomogą mu odrestaurować i wyremontować najbardziej znane maszyny bojowe z tamtych czasów. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób postęp technologiczny Niemców zdopingował Aliantów do jeszcze bardziej wytężonej pracy. James Holland sprawdzi także, na ile niemiecka broń z czasów wojny odpowiada legendom tworzonym przez hitlerowską propagandę, która przedstawiała ją jako przełomową i niemal niezniszczalną.
 
„Militarny ranking”: Żołnierze biorą udział w ćwiczeniu wojskowym w prowincji Shandong w Chinach, foto: Rex Features/Shutterstock
„Militarny ranking”: Żołnierze biorą udział w ćwiczeniu wojskowym w prowincji Shandong w Chinach, foto: Rex Features/Shutterstock


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Johansson 9733PL Unicable I/II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

250 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox TWO Ultra HD BT

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 690 zł Więcej...
reklama