reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serie A na bezpłatnym kanale TV8 Italia

dodano: 2020-02-25 20:07 | aktualizacja: 2020-02-26 11:07
autor: Jan Borejko | źródło: davidemaggio.it/franck/parabola.cz

TV8 Italia Serie A 360px.jpg W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem Covid-19 we Włoszech, nastąpiły znaczące zmiany w emisji włoskich stacji telewizyjnych. Włoscy nadawcy przygotowują programy bez publiczności, zmniejszają lub anulują produkcję programów sportowych lub kulturalnych, aby zapobiec ewentualnej infekcji koronawirusem. Będzie też więcej transmisji meczów Serie A (bez publiczności) na niekodowanym kanale TV8 Italia.

satkurier.pl
TV8 Italia serie A 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky Italia, operator płatnej platformy, postanowił transmitować najbardziej atrakcyjne mecze Serie A w bezpłatnym kanale od 1 marca 2020 roku. Będą one nadawane na niekodowanym kanale TV8 Italia.

Sky posiada wyłączne prawa do wszystkich meczów włoskiej ligi piłkarskiej Serie A we Włoszech i do tej pory emitował je wyłącznie na płatnych kanałach Sky Sport. Przypomnijmy, że w Polsce wyłączne prawa do meczów Serie A posiada Eleven Sports.

Nadając niektóre transmisje meczów Serie A na antenie TV8, Sky chce zachęcić włoskich widzów, którzy z powodu kwarantanny nie będą mogli dotrzeć na stadiony, co jest uważane za gest solidarności w tej trudnej sytuacji. To może też spopularyzować Serie A w całej Europie.

Transmisja ważnego meczu Juventus FC - Inter Mediolan (bez publiczności) zostanie pokazana we włoskiej TV8 w niedzielę, 1 marca o godz. 20:45. W Polsce ten mecz pokażą kodowane stacje Eleven Sports 2 i Eleven Sports 4.

Dodać należy, że TV8 ma nadawać mecz Ligi Europy (bez publiczności) między Interem Mediolan i Łudogorcem Razgrad w czwartek, 27 lutego o godz. 21:00. W Polsce ten mecz ma pokazywać Polsat Sport Premium 6.

Stacja TV8 Italia jest udostępniana bezpłatnie we włoskiej telewizji naziemnej DVB-T oraz w satelitarnej platformie tivúsat z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E). To prezent od losu, bo przypomnijmy też, że kanał TV8 Italia jest nadawany w wersji niekodowanej (FTA) w Multistream (MIS) z satelitów Eutelsatu na pozycjach 5°W i 9°E. Wystarczy sprawdzić parametry w wykazie w SAT Kurierze i posiadać odbiornik satelitarny, który ma opcjonalny odbiór MIS i antenę na którąś z tych pozycji.

Podobny krok przygotowuje publiczna włoska telewizja Rai, która wyemituje premierowo wielu filmów, które w innej sytuacji pojawiłyby się na ekranie najwcześniej za rok. Nowe filmy mają być nadawane m.in. na Rai 1, Rai 2 i Rai 4. Wszystkie są dostępne z włoskich nadajników DVB-T2, w platformie tivúsat 13°E i oczywiście FTA w trybie wielostrumieniowym (MIS) z pozycji 5°W i 9°E.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...
reklama