reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serie A na bezpłatnym kanale TV8 Italia

dodano: 2020-02-25 20:07 | aktualizacja: 2020-02-26 11:07
autor: Jan Borejko | źródło: davidemaggio.it/franck/parabola.cz

TV8 Italia Serie A 360px.jpg W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem Covid-19 we Włoszech, nastąpiły znaczące zmiany w emisji włoskich stacji telewizyjnych. Włoscy nadawcy przygotowują programy bez publiczności, zmniejszają lub anulują produkcję programów sportowych lub kulturalnych, aby zapobiec ewentualnej infekcji koronawirusem. Będzie też więcej transmisji meczów Serie A (bez publiczności) na niekodowanym kanale TV8 Italia.

satkurier.pl
TV8 Italia serie A 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky Italia, operator płatnej platformy, postanowił transmitować najbardziej atrakcyjne mecze Serie A w bezpłatnym kanale od 1 marca 2020 roku. Będą one nadawane na niekodowanym kanale TV8 Italia.

Sky posiada wyłączne prawa do wszystkich meczów włoskiej ligi piłkarskiej Serie A we Włoszech i do tej pory emitował je wyłącznie na płatnych kanałach Sky Sport. Przypomnijmy, że w Polsce wyłączne prawa do meczów Serie A posiada Eleven Sports.

Nadając niektóre transmisje meczów Serie A na antenie TV8, Sky chce zachęcić włoskich widzów, którzy z powodu kwarantanny nie będą mogli dotrzeć na stadiony, co jest uważane za gest solidarności w tej trudnej sytuacji. To może też spopularyzować Serie A w całej Europie.

Transmisja ważnego meczu Juventus FC - Inter Mediolan (bez publiczności) zostanie pokazana we włoskiej TV8 w niedzielę, 1 marca o godz. 20:45. W Polsce ten mecz pokażą kodowane stacje Eleven Sports 2 i Eleven Sports 4.

Dodać należy, że TV8 ma nadawać mecz Ligi Europy (bez publiczności) między Interem Mediolan i Łudogorcem Razgrad w czwartek, 27 lutego o godz. 21:00. W Polsce ten mecz ma pokazywać Polsat Sport Premium 6.

Stacja TV8 Italia jest udostępniana bezpłatnie we włoskiej telewizji naziemnej DVB-T oraz w satelitarnej platformie tivúsat z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E). To prezent od losu, bo przypomnijmy też, że kanał TV8 Italia jest nadawany w wersji niekodowanej (FTA) w Multistream (MIS) z satelitów Eutelsatu na pozycjach 5°W i 9°E. Wystarczy sprawdzić parametry w wykazie w SAT Kurierze i posiadać odbiornik satelitarny, który ma opcjonalny odbiór MIS i antenę na którąś z tych pozycji.

Podobny krok przygotowuje publiczna włoska telewizja Rai, która wyemituje premierowo wielu filmów, które w innej sytuacji pojawiłyby się na ekranie najwcześniej za rok. Nowe filmy mają być nadawane m.in. na Rai 1, Rai 2 i Rai 4. Wszystkie są dostępne z włoskich nadajników DVB-T2, w platformie tivúsat 13°E i oczywiście FTA w trybie wielostrumieniowym (MIS) z pozycji 5°W i 9°E.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama