reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Producenci dekoderów pozwani przez Grupę Canal+

dodano: 2020-02-28 10:22 | aktualizacja: 2020-02-28 21:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: La Lettre A/satkurier.pl

Mini Décodeur Canal+ Grupa CANAL+ idzie na wojnę z dostawcami dekoderów na francuski rynek, donosi „La Lettre A”. Do sądu handlowego w Paryżu wpłynęły pozwy przeciwko firmom Technicolor i Commscope (nowy właściciel Pace).

Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Technicolor odpowiada we Francji za produkcję urządzenia zwanego Le Décodeur CANAL+ (nazwa kodowa G9). Ta francuska firma została oskarżona przez CANAL+ o nieprzestrzeganie zobowiązań umownych. Grupa dochodzi teraz odszkodowania. Jednocześnie Technicolor pozwał Grupę CANAL+ przed sądem handlowym w Nanterre o niezapłacone należności.
 
Le Décodeur CANAL+ (G9) produkowany przez Technicolor dla francuskiej platformy CANAL+

Natomiast amerykańska firma Commscope, która przejęła w 2018 roku brytyjskiego producenta Pace, jest obwiniana przez Grupę CANAL+ za awarie i usterki w dekoderach +Le Cube (nazwa kodowa G5).
 
Dekoder +Le Cube (G5) produkowany przez Pace dla francuskiej platformy CANAL+

Powyżej opisana sytuacja nie ma wpływu na polski rynek. Dla Platformy CANAL+ firma Pace nie dostarcza obecnie żadnych dekoderów (kiedyś PVR BOX+). Polski G5, czyli wifi Premiumbox+, jest produkowany przez ADB. Natomiast Technicolor był odpowiedzialny za produkcję dekodera Player+ BOX. Polski G9, czyli 4K UltraBOX+, jest obecnie produkowany przez ADB, wcześniej przez Technicolor.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

299 zł Więcej...
reklama