reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-03-27 - 2023-03-28

IEM Katowice 2020 bez udziału publiczności

dodano: 2020-02-28 10:17 | aktualizacja: 2020-02-28 15:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: IEM Katowice 2020/Śląski Urząd Wojewódzki/satkurier.pl

IEM Katowice Organizator międzynarodowego turnieju esportowego w grze „Counter-Strike: Global Offensive” - IEM Katowice 2020, poinformował, że wydarzenie to odbędzie się bez udziału publiczności. IEM Katowice 2020 potrwa trzy dni - od 28 lutego do 1 marca. Jednocześnie organizatorzy informują, że osoby, które kupiły bilety, mogą zgłosić się po zwrot pieniędzy.

IEM Katowice 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Ze względu na realne zagrożenie epidemiologiczne, po uzyskaniu rekomendacji ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego, zdecydowałem się podjąć tą trudną decyzję – wyjaśnia Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

27 lutego rano do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach dotarło pismo, w którym prezydent Katowic wyrażał niepokój o bezpieczeństwo mieszkańców, wnioskując jednocześnie o podjęcie działań ze strony wojewody. Główny Inspektor Sanitarny nie rekomendował udziału publiczności w wydarzeniu, w którym, zgodnie z szacunkami organizatorów, udział miało wziąć 170 tys. osób z całego świata. Biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony koronawirusa, który pojawił się w Europie oraz zalecenia WHO, dotyczące podjęcia wszelkich środków ostrożności pozwalających zminimalizować zagrożenie, wojewoda wydał zakaz organizatorowi ESL Gaming Polska przeprowadzenia imprezy masowej sportowej pod nazwą „Intel Extreme Masters Katowice 2020” z udziałem publiczności.
 

- Wydarzenie to ma charakter o zasięgu międzynarodowym, dlatego można spodziewać się przyjazdu osób z miejsc występowania koronawirusa (Covid-19). Istnieje więc realne, wysokie prawdopodobieństwo niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa wśród uczestników imprezy. Należy podkreślić, że tak wielka liczba osób w wyniku kontaktu z potencjalnymi nosicielami wirusa może ulec zainfekowaniu, a po zakończeniu imprezy sama może stać się źródłem jego rozprzestrzeniania w miejscu zamieszkania - czytamy w komunikacie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

- Kierując się szeroko rozumianymi kwestiami bezpieczeństwa, na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych podjąłem decyzję, iż wydarzenie sportowe może się odbyć, ale bez udziału publiczności - dodaje Jarosław Wieczorek.


Komunikat IEM Katowice 2020 z dnia 27 lutego 2020 roku - na dzień przez otwarciem turnieju:

Na wstępie zwracamy się z prośbą, abyś nie przychodził do Spodka lub MCK, jeśli kupiłeś bilet na IEM Katowice 2020 jutro i w trakcie weekendu.

Z bólem serca zawiadamiamy, że dziś o 19:45 otrzymaliśmy informację, że w związku z dynamicznymi zmianami w globalnej sytuacji zdrowotnej IEM Katowice 2020 odbędzie się bez udziału publiczności, o czym zadecydowało wycofanie zgody na przeprowadzenie imprezy masowej przez Wojewodę Śląskiego.

Szanujemy tę decyzję. Dbanie o zdrowie kibiców, graczy i pracowników jest naszym priorytetem.

Każdy, kto zakupił bilet, może zgłosić się po zwrot. Nasz zespół pracuje obecnie nad metodą zwrotu, FAQ i kompletnym poradnikiem, który pojawi się na iem.gg/katowice2020 w najbliższych dniach. Dociera do nas sporo wiadomości i staramy odpowiadać się na wszystkie, dlatego prosimy o cierpliwość.

Jeśli kupiłeś bilet, którego częścią był goodie bag, wyślemy go do Ciebie za darmo. W najbliższych dniach pojawi się odpowiedni formularz na stronie iem.gg/katowice2020.

Po raz pierwszy w historii legendarny Spodek nie będzie wypełniony po brzegi esportowymi kibicami. Nadal jednak prowadzona będzie transmisja z tego wydarzenia w internecie i telewizji. Dołącz do nas na czacie, by mieć pewność, że jesteś częścią tego legendarnego wydarzenia.

Jest nam bardzo przykro z uwagi na zaistniałą sytuację.

Zespół ESLMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...