reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wersje FTA zakodowanych kanałów z Ukrainy

dodano: 2020-02-28 20:26 | aktualizacja: 2020-02-28 21:13
autor: RO | źródło: president.gov.ua

Ukraińskie kanały szyfrowanie Prezydent Ukrainy i prywatne grupy medialne uzgodniły, aby do 16 marca br. zapewnić nieszyfrowane wersje głównych, ukraińskich kanałów telewizyjnych na satelicie. Pomysł utworzenia międzynarodowych stacji w FTA, aby ponownie udostępnić telewizję Ukraińcom po ostatnim zakodowaniu 29 stycznia 2020 roku.

https://www.president.gov.ua/storage/j-image-storage/15/11/77/1782d7841ba65f757e7de0b01c1fc371_15828
Wołodymyr Zełenski prezydent Ukrainy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z kierownictwem wiodących, ukraińskich grup medialnych.
Uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach związanych z transmisją telewizyjną, jakie pojawiły się po zaszyfrowaniu kanałów 29 stycznia 2020 roku przez cztery grupy medialne, zgodnie z decyzją podjętą trzy lata temu.

Głowa państwa podkreśliła, że sprawa dotyczy nie tylko biznesu grup medialnych, ale także strategicznej ochrony bezpieczeństwa informacji Ukrainy. Z powodu szyfrowania sygnału na satelicie, nie wszyscy Ukraińcy mogą oglądać główne stacje telewizyjne (jest ich ponad 20). Dotyczy to szczególnie regionu wzdłuż linii kontaktowej i tymczasowo niekontrolowanych obszarów na wschodzie kraju. - Rosyjska telewizja stała się tam alternatywą, ocenił prezydent Ukrainy.
 

Przyjechaliśmy tam i zobaczyliśmy, że zarówno rosyjska radiofonia, jak i telewizja zaczęła być odbierana nie tylko na tymczasowo niekontrolowanych terytoriach. Posiadają oni bardzo silny sygnał na obszarach kontrolowanych. Ponadto zakłócali wtedy nasz sygnał sprzętem wojskowym. A teraz wydaje mi się, że nie trzeba korzystać ze środków technicznych i pieniędzy, żeby zakłócać, bo sami odłączyliście

- powiedział do przedstawicieli grup medialnych Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.


Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy ma możliwość wprowadzenia moratorium na kodowanie kanałów telewizji satelitarnej, ale to nie rozwiąże całego spektrum problemów. Dlatego poszukiwane jest wyjście z tej sytuacji.

Aby choć częściowo rozwiązać problem, ukraiński prezydent zaprosił dostawcę naziemnej telewizji cyfrowej Zeonbud do podjęcia działań w celu zmiany modulacji sygnału do 4 marca 2020. Zwiększy to zasięg nadajników DVB-T2 w kraju i ułatwi mieszkańcom dostęp do telewizji.

Pakiety socjalnej telewizji satelitarnej
Ponadto operatorzy satelitarni Xtra TV i Viasat Ukraine powinni opracować pakiety socjalnej telewizji satelitarnej z minimalną opłatą miesięczną dla grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej. W ten sposób ukraińscy obywatele będą mogli oglądać szyfrowane kanały telewizyjne.

Źródło: president.gov.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...