reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wersje FTA zakodowanych kanałów z Ukrainy

dodano: 2020-02-28 20:26 | aktualizacja: 2020-02-28 21:13
autor: RO | źródło: president.gov.ua

Ukraińskie kanały szyfrowanie Prezydent Ukrainy i prywatne grupy medialne uzgodniły, aby do 16 marca br. zapewnić nieszyfrowane wersje głównych, ukraińskich kanałów telewizyjnych na satelicie. Pomysł utworzenia międzynarodowych stacji w FTA, aby ponownie udostępnić telewizję Ukraińcom po ostatnim zakodowaniu 29 stycznia 2020 roku.

https://www.president.gov.ua/storage/j-image-storage/15/11/77/1782d7841ba65f757e7de0b01c1fc371_15828
Wołodymyr Zełenski prezydent Ukrainy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z kierownictwem wiodących, ukraińskich grup medialnych.
Uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach związanych z transmisją telewizyjną, jakie pojawiły się po zaszyfrowaniu kanałów 29 stycznia 2020 roku przez cztery grupy medialne, zgodnie z decyzją podjętą trzy lata temu.

Głowa państwa podkreśliła, że sprawa dotyczy nie tylko biznesu grup medialnych, ale także strategicznej ochrony bezpieczeństwa informacji Ukrainy. Z powodu szyfrowania sygnału na satelicie, nie wszyscy Ukraińcy mogą oglądać główne stacje telewizyjne (jest ich ponad 20). Dotyczy to szczególnie regionu wzdłuż linii kontaktowej i tymczasowo niekontrolowanych obszarów na wschodzie kraju. - Rosyjska telewizja stała się tam alternatywą, ocenił prezydent Ukrainy.
 

Przyjechaliśmy tam i zobaczyliśmy, że zarówno rosyjska radiofonia, jak i telewizja zaczęła być odbierana nie tylko na tymczasowo niekontrolowanych terytoriach. Posiadają oni bardzo silny sygnał na obszarach kontrolowanych. Ponadto zakłócali wtedy nasz sygnał sprzętem wojskowym. A teraz wydaje mi się, że nie trzeba korzystać ze środków technicznych i pieniędzy, żeby zakłócać, bo sami odłączyliście

- powiedział do przedstawicieli grup medialnych Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.


Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy ma możliwość wprowadzenia moratorium na kodowanie kanałów telewizji satelitarnej, ale to nie rozwiąże całego spektrum problemów. Dlatego poszukiwane jest wyjście z tej sytuacji.

Aby choć częściowo rozwiązać problem, ukraiński prezydent zaprosił dostawcę naziemnej telewizji cyfrowej Zeonbud do podjęcia działań w celu zmiany modulacji sygnału do 4 marca 2020. Zwiększy to zasięg nadajników DVB-T2 w kraju i ułatwi mieszkańcom dostęp do telewizji.

Pakiety socjalnej telewizji satelitarnej
Ponadto operatorzy satelitarni Xtra TV i Viasat Ukraine powinni opracować pakiety socjalnej telewizji satelitarnej z minimalną opłatą miesięczną dla grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej. W ten sposób ukraińscy obywatele będą mogli oglądać szyfrowane kanały telewizyjne.

Źródło: president.gov.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

42 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama