reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny przyspieszą wdrożenie 5G przez koronawirusa

dodano: 2020-03-01 16:23
autor: JS | źródło: Xinhua News

China Telecom 5g network Chiny koronawirus 360px.jpg Chiny zamierzają przyspieszyć wdrożenie 5G podczas epidemii koronawirusa. Ministerstwo Przemysłu i Informatyzacji Chin wezwało głównych operatorów usług telekomunikacyjnych w kraju do terminowej oceny wpływu nowego rodzaju epidemii koronawirusa i przyspieszenia budowy sieci 5G, podała chińska agencja Xinhua News.

xinhuanet
China Telecom 5g network Chiny koronawirus 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Doniesiono, że chińskie firmy telekomunikacyjne powinny optymalizować plany budowy sieci 5G i maksymalizować jej rolę w stabilizowaniu działalności inwestycyjnej i promowaniu rozwoju.

Już teraz należy również zauważyć, że technologie 5G są wykorzystywane w Chinach w walce z epidemią koronawirusa, w szczególności do zdalnej pracy, zdalnej diagnozy chorób i weryfikacji temperatury ciała ludzi w transporcie.

Chińskie ministerstwo zaleciło, aby firmy korzystały z możliwości 5G w takich obszarach, jak edukacja online i medycyna, aby stymulować konsumpcję produktów i usług informacyjnych.

System zdalnego diagnozowania „5G + VR” został wprowadzony w Kunming w południowych Chinach, aby skutecznie zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem podczas leczenia.

Roboty oparte na technologii 5G.
Na pierwszej linii bitwy z wirusem COVID-19 w Chinach działa 6 inteligentnych robotów korzystających z technologii 5G, które wykorzystują lekarze w Szanghaju. Roboty, opracowane przez oddział China Mobile w Szanghaju, są używane do takich zadań, jak dezynfekcja i czyszczenie miejsc pacjentów oraz dostarczanie leków w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia krzyżowego i zapewnienia bezpieczeństwa lekarzy. Roboty te, wykorzystujące technologię 5G, mogą być stosowane w izolatkach, salach operacyjnych i klinikach przeciwgorączkowych w celu poprawy efektywności zapobiegania i kontroli COVID-19.

Doniesiono, że wiodący chiński operator telekomunikacyjny China Unicom ogłosił plany współpracy z China Telecom w celu zakończenia budowy 250 tys. stacji bazowych 5G w całym kraju do końca 3. kwartału tego roku. Tylko prowincja Yunnan w południowo-zachodnich Chinach zainwestuje około 7,15 mld dol. w budowę 200 tys. stacji bazowych 5G, aby w pełni pokryć miasta, prefektury i okręgi w prowincji za pomocą sieci 5G. 

Co więcej, Chiny planują zbudować najbardziej zaawansowany ekosystem 5G, aby szybciej osiągnąć sukces komercyjny. Niestety świat zostaje z tyłu za Chinami, jeśli chodzi o rozwój 5G.

Co ciekawe, mimo problemu koronawirusa, zamkniętych fabryk i sklepów tylko w styczniu 2020 r. podaż smartfonów 5G w Chinach przekroczyła 5,47 mln szt.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu doniesiono, że według analityków TrendForce koronawirus teoretycznie może spowolnić rozwój 5G w Chinach, ponieważ część niezbędnego sprzętu produkowana jest w... Wuhan, jednak eksperci Huawei przekazali oświadczenie, że wybuch epidemii koronawirusa nie wpłynie znacząco na dostawy sprzętu.

Może się okazać, że ta epidemia jeszcze wyzwoli szybszy rozwój, bo jest konkretna i to praktyczna potrzeba zastosowania 5G.

Źródło: xinhuanet.com  xinhuanet.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama