reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pół miliona funtów grzywny za piractwo Premier League

dodano: 2020-02-28 19:44
autor: HP | źródło: FACT

Streaming illegal piractwo 360px.jpg Przestępca z okolic Newcastle uznany za winnego dostarczania nielegalnych urządzeń do przesyłania strumieniowego zapewniających piracki dostęp do transmisji meczów Premier League został skazany na zapłatę grzywny ponad 520 tys. funtów. To bardzo dotkliwa kara za piractwo w Wielkiej Brytanii z opcją zamiany na 5 latu więzienia!

FACT
FACT piractwo streaming UK 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotkliwa kara za piracki streaming

W kwietniu 2018 r. niejaki John Dodds został skazany na 4,5 roku więzienia, przyznając się do spisku mającego na celu oszustwo. Dodds sprzedawał pirackie urządzenia setkom pubów i klubów w północno - wschodniej Anglii, a także oszukiwał klientów, którzy regularnie dostawali wadliwe urządzenia. Po swoim pierwszym aresztowaniu Dodds próbował zapobiec ujawnieniu dowodów przez policję. Stwierdzono, że przechowuje klucze do ukrytego samochodu pełnego pirackiego sprzętu i dokumentacji, w tym danych wszystkich swoich klientów.

Ostatecznie pod koniec lutego w sądzie koronnym w Newcastle nakazano Doddsowi zapłatę 521 tys. funtów w ciągu trzech miesięcy lub przedłużenie karę więzienia o dodatkowe 5 lat.

Wydając nakaz, sędzia opisał Doddsa jako nierzetelną i nieuczciwą osobę. Stwierdzono, że Dodds ukrywał wpływy z działalności przestępczej, chowając duże kwoty gotówki w swoim domu i umieszczając majątek na nazwisko swojej córki, co według sędziego było „fikcją”.

- Jest to mile widziany wyrok i cieszymy się, że sądy zdały sobie sprawę z tego, jak poważny jest problem nielegalnego przesyłania strumieniowego - jest to przestępstwo, które ma bardzo poważne konsekwencje
- powiedział Kevin Plumb, dyrektor działu prawnego Premier League. 

- Oskarżonemu nakazano przepadek dochodów z działalności przestępczej, o którą poprosiliśmy. Odzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie sądów i organów ścigania, aby pomóc w kontynuowaniu wspaniałej pracy, jaką wykonują, pomagając postawić takich ludzi przed wymiarem sprawiedliwości.


Przestępcy zostali aresztowani w wyniku śledztwa prowadzonego przez Premier League we współpracy z FACT.

Dyrektor generalny FACT Kieron Sharp powiedział:

„...orzeczenie sądowe pokazuje z naciskiem, że świadczenie nielegalnych usług transmisji strumieniowej jest poważnym przestępstwem, które skutkuje karą więzienia za oszustwo i dodatkowe konsekwencje finansowe.

- Jest to ostrzeżenie dla każdego, kto sprzedaje subskrypcje lub urządzenia, które umożliwiają dostęp do treści bez wynagradzania legalnego dostawcy - ryzykujesz pobyt w więzieniu i utratę nieruchomości, samochodów i innych dochodów pochodzących z przestępstwa.

FACT będzie nadal współpracować ze swoimi członkami, aby zwalczać nielegalny streaming i stawiać przed sądem osoby odpowiedzialne za te działania.


Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja kablowa (DVB-C)

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X z wbudowanym do środka...

839 zł Więcej...
reklama