reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże i pogoda w marcu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2020-03-02 02:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W marcu br. roku kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Rzeczne potwory” (sezon 4.) i „Zmutowana pogoda”, a w ramach cyklu „Dzika Ameryka” taką produkcję jak „Ameryka: cztery pory roku”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika Ameryka”:
emisja: od niedzieli, 1 marca br. o 15:00
Od pokrytych lodem szczytów Kanady przez centralne rejony Stanów Zjednoczonych Ameryki aż po lasy deszczowe Brazylii: Polsat Viasat Nature zaprasza na podróż przez Amerykę Północną i Amerykę Południową. Widzowie odkryją piękno, niespodzianki i wyzwania, jakie kolejne pory roku stawiają przed zwierzętami.

„Dzika Ameryka”:
„Ameryka: cztery pory roku” („America's Wild Seasons”)
emisja: od niedzieli, 1 marca br. o 15:00

Jak zmienia się amerykańska dzika przyroda w czasie czterech pór roku? Filmowcy przyrodnicy dokumentują rok z życia kontynentu: na ziemi i w powietrzu, na wybrzeżach i pośród fal oceanów. Kiedy Ziemia krąży wokół Słońca, jej dzicy mieszkańcy muszą mierzyć się z wielkimi wyzwaniami. Pacyfik uderza w wybrzeża Kalifornii potężnymi falami, utrudniając życie mirungom (słoniom morskim), która latem mają tam swoje tereny godowe. Straszliwe upały zagrażają kojotom na pustyni w Arizonie. Na Alasce jesienią zmieniają kolory nie tylko liście, ale także łososie, które na czas tarła przybierają szkarłatne barwy. Zimowe śnieżyce zasypują wschodnie lasy i szczyty gór na zachodzie kontynentu. Gęste futro wydr rzecznych i pióra kruków chronią je przed lodowatymi podmuchami wiatru. Wiosną zaczynają kwitnąć kwiaty, pojawiają się kolibry, gady zaczynają swoje gadzie zaloty. W każdym odcinku zobaczymy wyjątkowe zwierzęta i ich zmagania z codziennymi wyzwaniami, dojrzewaniem i wychowaniem potomstwa.

„Rzeczne potwory” 4 („River Monsters” 4)
emisja: od poniedziałku, 2 marca br. o 20:00

Jeremy Wade, miłośnik wędkarstwa, ponownie podejmuje podróż do najdalszych rejonów naszej planety w poszukiwaniu słodkowodnych potworów. Tym razem trafi między innymi do Mongolii, gdzie zapoluje na ogromną rybę, tak rzadką, że przez wielu uważaną jedynie za legendę; zbada sprawę pewnego rosyjskiego drapieżnika, który może ważyć nawet tonę i mierzyć ponad pięć metrów długości; będzie także poszukiwać niewidzialnego drapieżcy, który wciąga rybaków w otchłań. Jeremy Wade zapoluje także na pewnego prehistorycznego potwora na własnym podwórku - w Stanach Zjednoczonych Ameryki (więcej tutaj).

„Zmutowana pogoda” („Mutant Weather”)
emisja: od piątku, 20 marca br. o 21:00

Program skupia się na szokujących, nowych zjawiskach pogodowych, które zmieniają otaczający nas świat szybciej, niż jesteśmy w stanie się do tego dostosować. Widzowie dowiedzą się w jaki sposób powstają tak przerażające zjawiska, jak suche burze, zimowe burze z piorunami, wiry polarne, ogniste tornada, fale mrozów czy tak zwane rzeki atmosferyczne. Poznają relacje naocznych świadków i analizy ekspertów, zobaczą nagrania, grafiki i rekonstrukcje wydarzeń.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

990 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...
reklama