reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

O3b mPower - SES i Orange łączą siły

dodano: 2020-03-02 13:51
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SES

SES O3b mPower satelity Orange będzie pierwszą globalną firmą telekomunikacyjną, która zintegruje rewolucyjny satelitarny system telekomunikacji O3b mPOWER do swojej sieci. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu satelitów firmy SES krążących na średniej orbicie okołoziemskiej. W ten sposób firma Orange, działająca między innymi w 18 afrykańskich krajach, znacząco zwiększy dostępność swoich usług konsumenckich i biznesowych. Pierwszym krajem, w którym usługa będzie dostępna, jest Republika Środkowoafrykańska.

O3b mPower


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O3b mPOWER jest jedynym na świecie w pełni sfinansowanym systemem transmisji szerokopasmowej opartym na satelitach orbity nie-geostacjonarnej (NGSO), który jest obecnie rozwijany. System ten, oddalony od Ziemi o zaledwie 8000 km, będzie dostarczał rozwiązania
o wysokiej przepustowości i małych opóźnieniach, które można bezproblemowo zintegrować z istniejącymi sieciami naziemnymi. Po uruchomieniu w 2022 r. O3b mPOWER zapewni wiele terabitów przepustowości na całym świecie, umożliwiając korzystanie z gospodarki cyfrowej i rozwiązań chmurowych w dowolnym miejscu na świecie.

Wysoce elastyczna konstelacja O3b mPOWER składa się z satelitów MEO o bardzo dużej pojemności, małych opóźnieniach i dużej mocy. Każdy z nich ma do 5000 w pełni modyfikowalnych i sterowalnych wiązek, które mogą być dowolnie dopasowywane do potrzeb klientów w czasie rzeczywistym. System ten idealnie nadaje się do realizacji łączy dosyłowych dla sieci komórkowych oraz wielu równoległych międzynarodowych łączy dostępowych IP.

Orange rozpoczął adaptację usług zarządzanych przez O3b MEO obecnej generacji w 2017 roku. Firma jest strategicznym partnerem SES ze względu na silną obecność w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz dzięki naziemnym stacjom satelitarnym w kilku krajach na kontynencie. Dzięki O3b mPOWER, Orange znacznie wzmocni swoje możliwości w zakresie MEO o niskich opóźnieniach, aby wesprzeć wzrost zapotrzebowania na pasmo, wynikający z ciągle rosnącej bazy klientów, nowych zastosowań cyfrowych i usług finansowych. Rewolucyjny system umożliwi Orange zaoferowanie szerokopasmowego dostępu do Internetu i bezproblemowej łączności, przy jednoczesnym poszerzeniu zasięgu geograficznego.

Ponadto Orange w Republice Środkowoafrykańskiej wykorzysta jedyną na świecie sieć multiorbitalną opartą na satelitach SES typu MEO (Medium Earth Orbit) i GEO (Geostationary Earth Orbitary) w celu połączenia i zagregowania ruchu 2G/3G z rozproszonych w całym kraju stacji bazowych do centralnej sieci w stolicy kraju Bangui. Zapewni to operatorowi pojedyncze rozwiązanie dla realizowania dosyłu w sieci komórkowej oraz tranzytu IP, a także spójne i bezproblemowe łączenie między usługami realizowanymi przez satelity MEO i GEO.
 

Cieszymy się, że możemy być partnerami SES i pierwszymi użytkownikami tej innowacyjnej usługi oraz że możemy zaoferować wysokiej jakości łączność w najbardziej odległych miejscach Republiki Środkowoafrykańskiej. To wieloletnie partnerstwo w pełni wpisuje się w naszą misję budowania inteligentniejszych i otwartych sieci w celu zmniejszenia podziału cyfrowego w Afryce oraz zwiększenia szybkości i zasięgu geograficznego naszej sieci - powiedział Jean-Luc Vuillemin, Executive Vice President Orange International Networks Infrastructures and Services.

- Umowa ta stanowi bardzo ważny kamień milowy zarówno dla naszych firm, jak i dla całej branży. Dzięki innowacyjnemu systemowi O3b mPOWER, Orange i SES rewolucjonizują rynek telekomunikacyjny oraz sposób, w jaki można rozszerzać i ulepszać sieci - powiedział JP Hemingway, CEO SES Networks. - Dzięki swojej zdolności do zaspokajania szerokiego zakresu potrzeb telekomunikacyjnych, w tym sieci dosyłowych i wysokowydajnej łączności w chmurze, system O3b mPOWER - wraz z infrastrukturą naziemną - jest kluczem do połączenia odległych i słabo rozwiniętych regionów w najbardziej ekonomicznie opłacalny sposób.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...