reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Efekt Domina” 7 w TVN i ITVN

dodano: 2020-03-03 23:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kulczyk Foundation/satkurier.pl

TVN „Efekt Domina” W niedzielę, 8 marca br. o godz. 11:30 w telewizji TVN wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek siódmego sezonu programu „Efekt Domina”. Będą mogli go również oglądać widzowie stacji ITVN (TVN International). Wcześniejsze odcinki emituje obecnie kanał ITVN (TVN International). A co wydarzy się w premierowej odsłonie programu?

TVN „Efekt Domina”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W siódmej edycji serii dokumentalnej Dominika Kulczyk opowie historie osób zmagających się z wykluczeniem pod różną szerokością geograficzną, m.in. w Indiach, Senegalu, Kambodży i Polsce. Założycielka Kulczyk Foundation odda głos tym, których na co dzień prawie nikt nie słyszy, głównie kobietom i dziewczynkom (więcej tutaj i tutaj).

Cierpienie jest uniwersalnym doświadczeniem ludzkim. Każdego dnia docierają do nas doniesienia medialne z aktualizowaną liczbą ofiar rozmaitych konfliktów i katastrof. To może skutkować wypracowaniem mechanizmu obronnego, przyjmującego postać moralnego odrętwienia. Za statystykami i zimnymi cyframi kryją się jednak ludzkie losy. Jak czytamy w opisie, „Efekt Domina” budzi z letargu, a przedstawione historie na nowo uwrażliwiają na krzywdę. Dominika Kulczyk przypomina o potrzebie ludzkiej solidarności i daje nadzieję napotkanym osobom na lepsze życie. Na marginalizację w sposób szczególny narażone są kobiety i dzieci, dlatego „Efekt Domina” tak uporczywie upomina się o ich godność (więcej tutaj).

Pierwszy odcinek nowej serii powstał w Nepalu. W niektórych regionach tego państwa nadal praktykuje się okrutny obyczaj chhaupadi. Jest to zestaw rygorystycznie przestrzeganych zakazów i nakazów, które regulują życie kobiet w trakcie menstruacji. Miesiączka jest tam niczym klątwa, a kobieta mająca okres staje się „nieczysta”. Każdego miesiąca zostaje wykluczona na kilka dni ze społeczności oraz życia rodzinnego. Kobiety i dziewczynki muszą wówczas opuścić dom i spać w wiklinowym koszu w komórce z kozami albo w położonych na odludziu chatkach, w których narażone są na napaść, gwałt, a nawet śmierć z powodu wyziębienia, czy ataku dzikich zwierząt. Ta okrutna tradycja praktykowana jest nadal na niektórych terenach zachodniego Nepalu, pomimo oficjalnego zakazu nałożonego w 2017 roku przez władze tego państwa.

Pomoc dyskryminowanym kobietom niesie organizacja Days for Girls Nepal. Dominika Kulczyk spotka się z jej liderką, lokalną aktywistką - Mayą Khaitu, która walczy z tradycją chhaupadi organizując szkolenia dla kobiet i mężczyzn. Oprócz edukacji organizacja oferuje potrzebującym Nepalkom praktyczne zestawy środków higienicznych do stosowania w czasie menstruacji.

Partnerem akcji informacyjnej jest dziennik „Fakt”.
 
Dominika Kulczyk w programie „Efekt Domina”, foto: TVN Discovery
Dominika Kulczyk w programie „Efekt Domina”, foto: TVN Discovery


„Efekt Domina”- sezon 7., emisja w niedziele (od 8 marca 2020 roku) o godz. 11:30 w TVN. Program ten i wcześniejsze odcinki mogą oglądać widzowie kanału ITVN (TVN International).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...