reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: „Eurowizja Junior” po raz drugi w Polsce

dodano: 2020-03-05 23:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020” Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union/EBU) poinformowały, że 18. edycja „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior” odbędzie się w Polsce. Tym samym, TVP przejdzie do historii jako pierwszy nadawca, który nie tylko wygrał, ale i zorganizował dwa konkursy „Eurowizji Junior”.

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po zwycięstwie reprezentantki Polski Wiktorii Gabor w 17. „Konkursie Eurowizji Junior” w Gliwicach na Górnym Śląsku, Europejska Unia Nadawców ponownie powierzyła organizację „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior” Telewizji Polskiej.

- Telewizję Polską spotkał ponowny zaszczyt uczestniczenia we wspaniałej przygodzie, jakim jest organizacja widowiska na skalę światową - powiedział Jacek Kurski, prezes TVP. - „Eurowizja Junior” to przedsięwzięcie ważne także dlatego, że pozwala zaistnieć młodym wykonawcom i pokazać ich wielki talent wielomilionowej publiczności. Jestem dumny, że TVP może się do ich sukcesu przyczynić - dodał.

- Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie Telewizja Polska zorganizuje „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020” - zaznaczył Jon Ola Sand, executive supervisor do sprawy „Konkursu Eurowizji” w Europejskiej Unii Nadawców. - Oszałamiająca jakość ubiegłorocznego widowiska w Gliwicach wyniosła konkurs na nowy poziom. Cieszymy się, że w tym roku ponownie będziemy współpracować z utalentowanym zespołem TVP - dodał.


W 18. edycji konkursu dla młodych talentów w wieku 9-14 lat wezmą udział młodzi wykonawcy z państw członkowskich Europejskiej Unii Nadawców.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w I edycji „Eurowizji Junior” w 2003 roku. W 2016 roku Polska powróciła do konkursu po 11-letniej przerwie. W 2019 roku w Gliwicach reprezentantka Polski 12-letnia Wiktoria Gabor zdobyła 278 punktów i wywalczyła dla Polski kolejne zwycięstwo w „Eurowizji Junior”. Polska zwyciężyła w konkursie dwukrotnie, w 2018 (konkurs wygrała wówczas Roksana Węgiel) i 2019 roku (był to triumf Wiktorii Gabor) (więcej tutaj).
 
Jon Ola Sand, Wiktoria Gabor i Jacek Kurski podczas „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019”, foto: Natasza Młudzik/TVP
Jon Ola Sand, Wiktoria Gabor i Jacek Kurski podczas „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019”, foto: Natasza Młudzik/TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...
reklama