reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina zakazuje kanału RTVi

dodano: 2020-03-07 00:44
autor: RO | źródło: telekritika.ua

RTVi W piątek, 6 marca br. Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia usunęła rosyjskojęzyczny RTVi z listy dopuszczonych, zagranicznych kanałów telewizyjnych. Przyczyną jest antyukraińska polityka informacyjna.

https://1k.com.ua/wp-content/uploads/logo5b011c5/06-03-20/1583512574_5925.jpg
RTVi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Regulator zawiesił RTVi za prowadzenie antyukraińskiej polityki informacyjnej i pokaz rosyjskich filmów z udziałem osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Analiza emitowanych treści od 24 lutego do 1 marca 2020 r. wykazała, że kanał narusza ukraińskie ustawodawstwo. Powodem do takiej oceny okazał się radziecki film „Strzał” z udziałem Władimira Mieńszowa, a także programy „Na trzech” z udziałem Nikołaja Ciskaridze i serial „Kurpin. Pojedynek” z udziałem Michaiła Poreczenkowa.

Ponadto 1 marca na RTVi ukazał się program „Redakcja. Specjalny reportaż” (o rosyjskich naukowcach), w którym pokazano mapę, gdzie Krym został oznaczony jako terytorium Federacji Rosyjskiej.

RTVi został wprowadzony 2 kwietnia 2008 roku do listy dopuszczonych kanałów zagranicznych na Ukrainie. Posiada licencję brytyjską regulatora Ofcom, a właścicielem praw autorskich jest spółka Brenrose Limited z siedzibą w Londynie. Oficjalnym właścicielem kanału jest Rusłan Sokołow, były szef należącego do Ministerstwa Obrony FR kanału Zwiezda.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Prime

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 090 zł Więcej...
reklama