reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Transmisje telewizyjne papieża przez koronawirusa

dodano: 2020-03-11 03:29 | aktualizacja: 2020-03-11 10:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVP TV Trwam Epidemia koronawirusa dotarła do Watykanu. W niedzielę, 8 marca br. tradycyjna modlitwa „Anioł Pański” pod przewodnictwem papieża Franciszka odbyła się w zmienionej formule, bez udziału wiernych, którzy zwykle tłumnie gromadzili się na placu Świętego Piotra. Ojciec Święty modlił się tym razem nie w oknie, a w Bibliotece Pałacu Apostolskiego. Całość była transmitowana przez telewizje (m.in. TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno, TV Trwam, Polsat Rodzina i Polsat News), rozgłośnie (m.in. Radio Maryja) czy w internecie. Dla (garstki) osób na placu ustawiono telebim.

Polsat Rodzina 760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To jednak nie koniec. Zmiany dotkną też tradycyjną środową audiencję generalną, podczas której papież spotyka się z wiernymi. W środę, 11 marca br. wydarzenie to odbędzie się bez udziału wiernych, a Ojciec Święty swoje rozważania wygłosi w Bibliotece Pałacu Apostolskiego, co będzie transmitowane przez telewizje (m.in. TV Trwam od godziny 10:00) (więcej tutaj).

Dodatkowo codziennie, od poniedziałku, 9 marca br. o godzinie 7:00 w sieci (m.in. profil EWTN Polska na portalu społecznościowym Facebook) transmitowane są msze święte pod przewodnictwem papieża sprawowane w Domu Świętej Marty, w intencji osób dotkniętych koronawirusem.

Wszystkie te działania mają związek z epidemią koronawirusa, z którą zmagają się sąsiednie Włochy, gdzie wprowadzono surowe obostrzenia z tym związane. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 zaleca się pozostanie w domach. Te działania wsparły władze Stolicy Apostolskiej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...