reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netia z rozwiązaniami od VMware

dodano: 2020-03-11 06:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Netia nie ma jak w sieci Netia (grupa Cyfrowy Polsat) rozbudowuje swoją usługę chmurową (Netia Compute z grupy NetiaNext) o nową platformę do zarządzania wirtualnym data center, opartą o rozwiązania globalnego dostawcy - VMware. Jest to kolejna tegoroczna inicjatywa - po zakupie od Ringier Axel Springer Polska (RASP) obiektu data center w Krakowie - która ma na celu zwiększenie udziału Grupy Netia w obszarze outsourcingu infrastruktury IT.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Z raportu firmy Audytel, na temat polskiego rynku data center wynika, że - uwzględniając łącznie obiekty Grupy Cyfrowy Polsat i Netii - nasza Grupa jest liderem pod względem powierzchni kolokacyjnej. Aby ułatwić klientom budowę rozwiązań chmurowych na bazie tej bogatej infrastruktury i usług, poszerzyliśmy ofertę o narzędzia VMware

- powiedział Adam Kowalczyk, starzy kierownik produktu w Netii.


W obiektach kolokacyjnych Netia świadczy szereg usług: od dzierżawy powierzchni, poprzez serwery dedykowane (współpraca z Dell EMC), po rozwiązania chmurowe oraz usługi z zakresu bezpieczeństwa (więcej tutaj). W chmurze Netii działa między innymi sklep internetowy Super-Pharm.

Obecna rozbudowa usługi chmurowej Netia Compute o narzędzia VMware, pozwala klientom m.in. na zarządzanie swoim Wirtualnym Data Center poprzez vCloud Director, który jest połączony z wirtualizacją sieci VMware NSX oraz definiowanym programowo storage’m - VMware vSAN (więcej tutaj).

Platforma VMware będzie systematycznie rozwijana o kolejne usługi PaaS i multicloud.

Jak czytamy w komunikacie, przy budowie nowej platformy postawiono przede wszystkim na ponadprzeciętną wydajności i bezpieczeństwo. Z tych powodów środowisko sprzętowe usługi, to hiperkonwergentna infrastruktura HCI, zbudowana na architekturze referencyjnej od Dell EMC. Wysokodostępna platforma jest całodobowo monitorowana, a inżynierowie Netii mogą utrzymywać systemy klientów. Całość uzupełnia bogata oferta usług telekomunikacyjnych Netii, które odgrywają kluczową rolę przy budowie środowisk hybrydowych (więcej tutaj).

- Chmura VMware Netii, to przede wszystkim wydajność, co podkreślają wszyscy klienci, którzy mieli już okazję testować nową platformę. Uważam, że kierowanie się jakością przy doborze technologii i profesjonalne wsparcie własnych inżynierów, może być przewagą konkurencyjną usług świadczonych w polskich centrach danych. Dbamy również, aby prosty model rozliczeniowy, który przyjęliśmy, wspierał oczekiwania szefów IT, poszukujących oszczędności w tym obszarze

- powiedział Adam Kowalczyk.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...