reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojciech Mann odchodzi z Trójki. Gest solidarności z Anną Gacek

dodano: 2020-03-11 12:17 | aktualizacja: 2020-03-11 14:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Wyborcza.pl/satkurier.pl

Anna Gacek Wojciech Mann Fot. https://www.instagram.com/annaagnieszkagacek/ Wojciech Mann podjął decyzję o odejściu z Programu Trzeciego Polskiego Radia. Ma to związek z nieprzedłużeniem umowy dla Anny Gacek, z którą prowadził na radiowej antenie audycję „W tonacji Trójki”.

Anna Gacek Wojciech Mann Fot. https://www.instagram.com/annaagnieszkagacek/


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wojciech Mann, legenda radia i telewizji, dziennikarz i krytyk muzyczny, pracował przy Myśliwieckiej 3/5/7 przez 55 lat. - Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - powiedział w środę „Gazecie Wyborczej”.

Zaledwie dwa dni wcześniej Anna Gacek poinformowała na Facebooku: - Decyzją prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki. - Rzecznik prasowy Polskiego Radia, Ewelina Steczkowska, skomentowała sytuację w następujący sposób: - Redaktor Anna Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu.

Następnie Anna Gacek zamieściła na Instagramie krótki materiał wideo z Wojciechem Mannem, w którym mówi: - Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z państwem we wtorki w audycji „W tonacji Trójki”. - Mann kontynuuje: - Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie. - Na koniec wyjaśniają, dlaczego nie będzie ich we wtorkowej audycji: - Postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia.

Ostatecznie Wojciech Mann przekazał w środę informację, że odchodzi z radiowej Trójki.

Dodajmy, że w styczniu na stanowisko prezesa zarządu Polskiego Radia, w miejscu Andrzeja Rogoyskiego, powołana została nowa osoba - Agnieszka Kamińska.
 

Wojciech Mann odszedł z Trójki. Wojtku, jesteś - nigdy w czasie przeszłym - moją najlepszą radiową przygodą. To jest zaszczyt, pracować z Tobą, śmiać się z Tobą, nie zgadzać się (tylko muzycznie) z Tobą, śmigać po najwyższych poziomach błyskotliwości, by Ciebie tam spotkać, by Tobie dorównać. Dziękuję Ci za Twoją propozycję, śmiałą, intuicyjną. Propozycję pierwszej współpracy i każdej kolejnej. Dziękuję za traktowanie mnie jak partnera. Jak we wszystkim równą. Dziękuję za lekcję miłości do radia, do swojej pracy, do swoich Słuchaczy. Gdy wróciłeś z wakacji i zasiadłeś znów za mikrofonem, zobaczyłam w Twoich oczach taką radość, taki entuzjazm, taką niecierpliwość. To dla mnie wielka inspiracja. Twoja decyzja, zrozumiała, łamie teraz tysiące serc. Czy będzie jakimś pocieszeniem, jeśli teraz wyznam Ci, że w sumie to ja nawet lubię Pink Floyd? Dziękuję, Twoja Anna Kropka Gacek

- poinformowała Anna Gacek w mediach społecznościowych.

Wojciech Mann prowadził oprócz audycji „W tonacji Trójki” także „Zapraszamy do Trójki”, „Manniaka po ciemku” oraz „Piosenki bez granic”. W przeszłości był gospodarzem również m.in.: „Radiomanna”, „Bielszego odcienia bluesa”, „Manniaka niedzielnego”, „Trzeciego do pary”, „Nauki słuchania”, „Taniego grania” i „Na lato”.

Źródło fot.: https://www.instagram.com/annaagnieszkagacek/


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...
reklama