reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Złoto Bałtyku” 2 od 24.03 w History

dodano: 2020-03-13 07:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

„Złoto Bałtyku” History We wtorek, 24 marca br. o godz. 21:00 w kanale History zostanie wyemitowany premierowo pierwszy odcinek drugiego sezonu programu „Złoto Bałtyku”. Ekipa „Złota Bałtyku” znów wyrusza na poszukiwania. W nowym sezonie „gorączka bursztynu” to nie tylko wielogodzinne zbieranie na plaży czy wypłukiwanie z ziemi, ale także budowa największego na świecie modelu Titanica z tego drogocennego kamienia, pokazy mody oraz walka ze złodziejami, którzy nocą czyhają na bogate złoża bursztynu. Producentem programu jest ATM Grupa.

„Złoto Bałtyku” History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W nowym sezonie programu widzowie powrócą do bohaterów, których życie ogarnęła „gorączka bursztynu”. Krzysztof i jego pracownicy nie zapomnieli o świetnych znaleziskach na działce pod Gdańskiem i powracają tam, by sprawdzić, czy ten kawałek ziemi ma coś jeszcze do zaoferowania. Nieoczekiwanie odnalezione przez nich złoża przyciągają amatorów cudzie własności. Szyper Benedykt wraz z załogą kutra HEL-6 nadal przeczesują sieci rybackie w poszukiwaniu bursztynów, których nieraz jest w nich więcej niż ryb. Decydują się także na inne metody poszukiwania, ponieważ Bałtyk jest dla nich coraz mniej łaskawy. Tomek, który każdego roku czeka na sztorm, w tym roku potrzebuje znacznie więcej surowca, niż jest w stanie sam zebrać. Nasz bohater postawił sobie wyjątkowy cel - rozpoczął budowę największego modelu Titanica, jaki kiedykolwiek został wykonany z bursztynu i ma nadzieję trafić z nim do „Księgi Rekordów Guinnessa”. W nowym sezonie widzowie poznają także Martę, która tworzy biżuterię łączącą bursztyn z drewnem. Jubilerka Dorota, która od ponad dwóch dekad tworzy biżuterię z bursztynu otrzymuje wymagające zlecenie - ma stworzyć łańcuch prezydencki dla prezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz.

Zdjęcia do programu powstały w Sztutowie, Gdańsku i okolicach. „Złoto Bałtyku” to piąta lokalna produkcja telewizji History. Pierwszy sezon programu miał premierę 2 kwietnia 2019 roku i liczył 5 odcinków (więcej tutaj).

- Nasi widzowie pokochali bohaterów „Złota Bałtyku” - z uwagą śledzili ich losy ale również poznawali tajniki poszukiwania bursztynu. Pierwszy sezon programu oglądał się znakomicie, stąd naturalna decyzja o kontynuacji tego formatu. W nowym sezonie „gorączka bursztynu” naszych bohaterów się nasila - będziemy świadkami budowy największego na świecie bursztynowego modelu Titanica, będziemy obserwować determinację płukaczy oraz wykorzystanie starych techniki połowu bursztynu. Nasi bohaterowie będą musieli stoczyć niejedną walkę z siłami natury, zawodnym sprzętem a także nieuczciwą konkurencją

- komentuje Agnieszka Kubiak, dyrektor do spraw lokalnych produkcji i kreacji w A+E Networks, nadawcy kanału History.


Za realizację „Złota Bałtyku” odpowiada ATM Grupa, która na zlecenie History wyprodukowała wcześniej m.in. serię „Brać czy nie brać” (więcej tutaj). Reżyserem programu jest Sambor Wilk. Ze strony A+E Networks producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak, a ze strony ATM Grupy Krzysztof Jakubowski.

- Do grona osób, których losy poznaliśmy w pierwszym sezonie, dołączyły nowe, wnosząc swoje doświadczenie i pasję związaną z poszukiwaniem i obrabianiem „złota Bałtyku”. Razem z nimi ponownie odwiedziliśmy niezwykłe plaże wolne od turystów, ale pełne świecących w nocy w świetle UV bursztynów. Spędziliśmy godziny w warsztatach bursztynników, podglądaliśmy metody obróbki tego organicznego minerału, odkryliśmy dawne metody połowu i zobaczyliśmy bursztyn „na salonach”. Mam nadzieję, że to wszystko przełoży się po raz kolejny na rewelacyjny efekt na ekranie. Jestem przekonany, że druga seria programu „Złoto Bałtyku” znajdzie sympatyków zarówno wśród tych, którzy turystycznie czy amatorsko próbują swoich sił na bałtyckich plażach, czy traktują bursztyny jako pamiątkę z wakacji, jak i u osób gotowych zapłacić kilka tysięcy złotych za niezwykłą inkluzję czy unikatowy wisior z „żyjącym kamieniem”. Tym bardziej, że udzieliła nam się „bursztynowa gorączka”, więc pognaliśmy w poszukiwaniu bursztynu również na drugi koniec świata

- mówi Krzysztof Jakubowski.

 
Kadr z programu „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Kadr z programu „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks


„Złoto Bałtyku” - sezon 2., emisja we wtorki (od 24 marca 2020 roku) o godz. 21:00 w History. Obecnie widzowie tego kanału mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X z wbudowanym do środka...

839 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...
reklama