reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-08 - 2022-08-09

Formuła 1: Wyścigi GP Australii, Bahrajnu i Wietnamu odwołane [akt.]

dodano: 2020-03-13 08:11 | aktualizacja: 2020-03-13 14:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Formuła 1/satkurier.pl

Formuła 1 Eleven Sports Wyścig Grand Prix Australii w Melbourne, otwierający nowy sezon Formuły 1, został odwołany. Informacja pojawiła się 12 marca wieczorem po wiadomości o wycofaniu się McLarena z wyścigu z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z członków teamu. Na razie nie wiadomo, czy GP Australii odbędzie się w innym terminie w sezonie 2020. Aktualizacja: Nie odbędą się również GP Wietnamu i GP Bahrajnu, obok ogłoszonego wcześniej GP Chin.

Formuła 1 F1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Oświadczenie wydane przez F1, organ zarządzający FIA i Australian Grand Prix Corporation:

W wyniku potwierdzenia, że u członka McLaren Racing Team stwierdzono Covid-19 i decyzji teamu o wycofaniu się z Grand Prix Australii, Formuła 1 i FIA zwołały w czwartek wieczorem spotkanie przedstawicieli pozostałych dziewięciu teamów. Dyskusje zakończyły się ogólną konkluzją, że wyścig nie powinien się odbyć. Formuła 1 i FIA, przy pełnym wsparciu Australian Grand Prix Corporation (AGPC), podjęły zatem decyzję o anulowaniu wszystkich działań Formuły 1 związanych z Grand Prix Australii.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo rozczarowująca wiadomość dla tysięcy fanów, którzy chcieli śledzić wyścig. Wszyscy posiadacze biletów otrzymają pełny zwrot pieniędzy, a kolejne ogłoszenie zostanie przekazane w odpowiednim czasie.

Wszystkie strony wzięły pod uwagę ogromne wysiłki AGPC, Motorsport Australia, pracowników i wolontariuszy, aby zorganizować rundę otwierającą 2020 FIA Formula One World Championship w Melbourne, jednak doszły do wniosku, że bezpieczeństwo wszystkich członków rodziny Formuły 1 i szerokiej społeczności, a także zasada fair play są priorytetowe.

Prawa do transmisji Formuły 1 na polskim rynku są w posiadaniu Eleven Sports.
Aktualizacja:
Przełożone zostały również GP Wietnamu i GP Bahrajnu, które miały odbyć się odpowiednio 20-22 marca na Bahrain International Circuit in Sakhir oraz 3-5 kwietnia na Hanoi Circuit. Wcześniej informowano też o odwołaniu GP Chin planowanego na 17-19 kwietnia.

Formuła 1 i FIA informują, że będą nadal ściśle współpracować z organizatorami wyścigów w Bahrajnie i Wietnamie, aby monitorować sytuację i badać wykonalność potencjalnych alternatywnych terminów dla obu wyścigów.

Oczekują, iż wyścigi F1 w sezonie 2020 rozpoczną się w Europie pod koniec maja - ale plany te będą poddawane regularnemu przeglądowi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...