reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

dodano: 2020-03-16 16:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: České radiokomunikace/satkurier.pl

DVB-T2 Czechy W związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa, w Czechach dojdzie do opóźnień w procesie migracji naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2, poinformowała České radiokomunikace (CRA). Dotyczy to wszystkich terminów planowanego wyłączenia istniejących transmisji DVB-T oraz zmiany częstotliwości DVB-T2 na docelowe.

DVB-T2 Czechy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
16 marca br. miało dojść w Czechach do wyłączenia emisji drugiego multipleksu DVB-T z obiektów Cheb - Zelená hora i Jáchymov - Klínovec. Zmiana ta nie zostanie przeprowadzona. Nie dojdzie również do zmiany częstotliwości sieci 12 DVB-T2 z kanału 31. na 38. Tak samo, 19 marca nie nastąpi przerwanie emisji DVB-T České televize z obiektów České Budějovice - Kleť i Vimperk - Mařský vrch, a 31 marca z obiektów Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín. Natomiast 23 marca nie odbędzie się wyłączenie emisji drugiego multipleksu z obiektów Ústí nad Labem - Buková hora i Chomutov - Jedlák.
 

- Chcemy oszczędzić ludziom, którzy mają wiele obaw związanych z aktualną trudną sytuacją, przynajmniej konieczności ponownego wyszukiwania kanałów. Telewizja jest obecnie głównym kanałem dostarczania informacji w czasie rzeczywistym, a sieci naziemne, w przeciwieństwie do wszystkich innych platform, są zobowiązane do służenia jak największej liczbie osób i nie będziemy komplikować tej sytuacji koniecznością dostrajania. Ludzie muszą myśleć o ochronie swojego zdrowia - mówi Vít Vážan, dyrektor generalny CRA. - W związku z tym anulujemy wszystkie terminy zamknięcia istniejących emisji do końca marca. Omawiamy nowe daty z CTU i MIT, jest to również kwestia międzynarodowej koordynacji częstotliwości. Po dopracowaniu harmonogramu natychmiast go ogłosimy.

60 proc. gospodarstw domowych w Czechach korzysta obecnie z naziemnej telewizji cyfrowej. Większość widzów (90 proc.) ma już niezbędne informacje o zmianach w transmisji telewizyjnej, informuje CRA.

Telewizja naziemna pokrywa zasięgiem ponad 99 proc. gospodarstw domowych w Czechach i jest jedyną bezpłatną platformą dla widzów. Po przejściu na DVB-T2 gospodarstwa domowe będą nadal mogły bezpłatnie odbierać wszystkie główne kanały telewizyjne.

Oprócz kanałów nadawcy publicznego, następujące komercyjne stacje telewizyjne będą nadawane w docelowych sieciach DVB-T2: Barrandov TV, Barrandov Kino, Barrandov Krimi, Noe TV, Nova, Nova CINEMA, Óčko, Óčko STAR, Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima KRIMI, CNN Prima News, Prima +1, Seznam TV, Šlágr TV, Šlágr 2 i Radio Proglas.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...
reklama