reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Biznes24 od 20 marca. Gdzie dostępny i co zaoferuje?

dodano: 2020-03-18 10:30 | aktualizacja: 2020-03-18 13:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Biznes24/satkurier.pl

Michał Winnicki Jak wynika z oficjalnego komunikatu nadawcy, w piątek, 20 marca br. o świcie, czyli zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, startuje nowy, całodobowy kanał telewizyjny Biznes24. Nadawca zdecydował się na dotrzymanie terminu uruchomienia mimo panującej na całym świecie pandemii koronawirusa. Poznaliśmy właśnie pierwsze nazwiska dziennikarzy zaangażowanych w ten nowy projekt. Po uprawomocnieniu się decyzji koncesyjnej KRRiT, redakcja Biznes24 pracuje właśnie nad codziennym programem na żywo.

Biznes24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Biznes24 tworzą Michał Winnicki - nadawca wielu ogólnopolskich kanałów telewizyjnych (MWE Networks), i Roman Młodkowski - dziennikarz biznesowy i manager, wraz z zespołem redakcyjnym.

Głównym prowadzącym Biznes24 będzie Marcin Dobrowolski, doświadczony dziennikarz biznesowy i radiowiec, od 2009 roki związany z tematyką biznesową. Do niedawna redaktor naczelny portalu HiCash.pl, a wcześniej dziennikarz Pulsu Biznesu i Radia PIN. Pasjonat rynków i historii gospodarczej. Do zespołu telewizji dołączył także Filip Sokorski, doświadczony wydawca, związany wcześniej z TVN CNBC i TVN24 BiS. W zespole producentów znalazła się Dorota Bielkowicz, wcześniej producentka Polsat News, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Do ekipy Biznes24 dołączyła również Ewa Fedor-Kumorek, przez wiele lat związana z Gazetą Giełdy Parkiet - jest odpowiedzialna za wszystkie produkcje zewnętrzne i współpracę z autorami zewnętrznymi.
 
Marcin Dobrowolski - główny prowadzący Biznes24

Kanał Biznes24 będzie poświęcony tematyce finansów osobistych, rynków, gospodarki i zarządzania, omawianych zarówno w codziennych programach informacyjnych, jak i programach poradnikowych czy publicystycznych, własnych i pozyskiwanych od zewnętrznych producentów.

W początkowym okresie będzie można obejrzeć dwa pasma informacji biznesowych na żywo, które rozpoczynać się będą punktualnie o godz. 8:30 i 16:30. Docelowo w tym roku Biznes24 będzie produkować w dni robocze minimum 8 godzin programów informacyjnych i publicystycznych na żywo.

Telewizja Biznes24 będzie też innowacyjną platformą publikacji dla niezależnych twórców treści - blogerów i vlogerów. W ofercie programowej stacji znajdą się autorskie audycje, poświęcone finansom osobistym, Macieja Samcika, autora bloga „Subiektywnie o finansach”. O elektronice w biznesie opowiadał będzie Paweł Pilarczyk, twórca serwisu ITbiznes.pl, wcześniej wieloletni redaktor naczelny i twórca serwisu PCLab. O życiu i zarządzaniu będzie można się dowiedzieć z audycji „Zaprojektuj swoje życie” autorstwa Macieja Filipkowskiego. Filipkowski jest przedsiębiorcą i inwestorem. Podczas swojej kariery zawodowej był m.in. dyrektorem zarządzającym DELL na regiony CEE i CIS oraz wiceprezesem Samsung Mobile/IT Enterprise Division w Polsce. Natomiast o wyzwaniach księgowości dla małych i średnich firm będzie można się dowiedzieć z programu „inFakty o firmie”, tworzonego przez zespół firmy inFakt.

Na antenie Biznes24 będzie można także zobaczyć jej współtwórców: Radka Wróblewskiego w programie „Pieniądze z papieru”, poświęconym książkom o biznesie, a także Romana Młodkowskiego w programach: „Biznesmania”, przedstawiającym twórców najciekawszych startupów, i „...o przyszłości”, w którym z autorytetami różnych dziedzin poszukiwać będzie odpowiedzi na pytania o to, jak ukształtuje się przyszłość technologii, energetyki, środowiska naturalnego czy kultury.
 
Roman Młodkowski - prezes zarządu Biznes24

W ofercie stacji nie zabraknie też zagranicznych produkcji dokumentalnych, na różne, czasem zabawne sposoby pokazujących świat biznesu i problemy ekonomiczno-społeczne w różnych częściach świata, informuje nadawca.

Przypomnijmy, że brokerem reklamowym Biznes24 zostało Biuro Reklamy TVP, które będzie oferować zarówno czas antenowy i sponsoring poszczególnych audycji, jak również innowacyjne formy promocji, jak lokowanie produktu czy branded content.
 

Michał Winnicki, twórca MWE Networks oraz inicjator powstania telewizji Biznes24:

Niezmiernie cieszę się i jestem dumny, że pomimo epidemii koronawirusa na start kanału Biznes24 udało się zebrać świetny zespół pod kierownictwem Pana Romana Młodkowskiego. Wierzę, że doświadczenie oraz ambicja naszych pracowników przełożą się na sukces. Wykorzystywana przez nas technologia jest najnowocześniejsza w Polsce. Robimy wszystko, aby Biznes24 szybko wskoczył do grona najpopularniejszych kanałów informacyjnych. To pierwszy tak wielki projekt z dużą ilością informacji na żywo, ale jak pokazują nawet wydarzenia ostatnich dni - po to jest właśnie telewizja.

Roman Młodkowski, prezes zarządu Biznes24:

Dla managerów, którzy biorą udział w procesach budżetowania, dla właścicieli firm, którzy starają się zapewnić im sukces rynkowy, dla osób pracujących w instytucjach publicznych, zmagających się z ograniczeniami budżetowymi i szukających rozwiązań które pozwolą im więcej osiągnąć a wreszcie dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć tę część otaczającego świata, za którą odpowiadają pieniądze - oglądanie Biznes24 naprawdę będzie się opłacało. Nawet w takich decyzjach, jak kupno mieszkania czy domu można popełnić wiele błędów w założeniach ekonomicznych. Pracując w biznesie trzeba rozumieć, w którą stronę idą trendy w poszczególnych branżach - co będzie się działo u naszych dostawców i klientów. A dane giełdowe i wyniki finansowe spółek mogą pomóc nie tylko przy inwestowaniu, ale też w tym, by zrozumieć co dzieje się szerzej w gospodarce.

Kanał Biznes24 w jakości HD będzie można odbierać w sieciach kablowych i za pośrednictwem platform satelitarnych. Od chwili startu, 20 marca, stacja znajdzie się w ofercie Platformy CANAL+ (zobacz szczegóły odnośnie parametrów odbioru i dostępności), a także w wybranych sieciach kablowych, w tym Asta-Net i Telpol. W kwietniu kanał trafi do ofert Orange TV i sieci Toya.

Jak informuje nadawca, toczą się rozmowy z kolejnymi operatorami. W trakcie epidemii koronawirusa w Polsce kanał jest oferowany na testy wszystkim zainteresowanym operatorom w Polsce.

Strona internetowa: www.biznes24.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...