reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-17 - 2022-08-18

Formuła 1 przechodzi do esportu. Transmisja w Eleven Sports

dodano: 2020-03-20 15:11 | aktualizacja: 2020-03-21 14:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Formula 1/satkurier.pl

F1 2019 gra Formuła 1 ogłosiła 20 marca br. wprowadzenie nowej serii F1 Esports Virtual Grand Prix, w której udział weźmie wielu obecnych kierowców F1. Seria została stworzona, aby umożliwić fanom dalsze oglądanie wyścigów Formuły 1 - wirtualnie, pomimo pandemii koronawirusa, która wpłynęła na kalendarz wyścigów w tym sezonie.

F1 Esports Virtual Grand Prix Eleven Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wirtualne wyścigi będą odbywać się w czasie przełożonych Grand Prix, począwszy od Virtual Bahrain Grand Prix w niedzielę, 22 marca. W każdy kolejny weekend zamiast rzeczywistych wyścigów Formuły 1 odbywać się będą Virtual Grand Prix - wirtualne GP. Potrwa to co najmniej do końca maja.

W pierwszym wyścigu tej serii obecni kierowcy F1 staną w szeregu wraz z gwiazdami, których nazwiska ogłoszone zostaną już wkrótce. Aby zagwarantować uczestnikom bezpieczeństwo w tym czasie, każdy kierowca dołączy do wyścigu zdalnie. Główna transmisja będzie prowadzona z Gfinity Esports Arena (lub zdalnie, jeśli będzie to konieczne) od godz. 21:00 polskiego czasu w niedzielę, 22 marca.

W serii wykorzystana zostanie oficjalna gra komputerowa F1 2019 opracowana przez Codemasters, a pierwszym wirtualnym GP na torze Sakhir będzie wyścig o długości 50 proc. z 28 okrążeniami. Transmisja, która będzie dostępna na oficjalnych kanałach Formuły 1 na YouTube, Twitchu i Facebooku, a także na F1.com, ma trwać 1 godzinę 30 minut, z okresem kwalifikacyjnym, w którym pozycje startowe będą ustalane na podstawie najkrótszego czasu okrążenia.

Jak czytamy w komunikacie, ze względu na szeroką gamę poziomów umiejętności gry wśród kierowców, ustawienia zostaną skonfigurowane w taki sposób, aby zachęcić do rywalizacji i rozrywki. Dotyczy to zarówno osiągów bolidów oraz podatności na uszkodzenia, jak i opcjonalnie ABS oraz kontroli trakcji dla osób mniej zaznajomionych z grą.

W weekendy bez wyścigu, Formuła 1 będzie również gospodarzem pokazowych wyścigów online, podczas których fani z całego świata będą mieli okazję zmierzyć się bezpośrednio z kierowcami F1. Więcej informacji o tych wydarzeniach będzie dostępnych w oficjalnych kanałach na mediach społecznościowych Formuły 1 w nadchodzących tygodniach.\

Aktualizacja:
Transmisja także w Eleven Sports 1 od godz. 21:00 z komentarzem Michała Gąsiorowskiego i Filipa Kapicy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...