reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SpaceX udanie wyniósł 60 satelitów Starlink [wideo]

dodano: 2020-03-21 13:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: Starlink/SpaceX/Techcrunch

SpaceX Falcon 9 starlink 2020 360px.jpg Firma SpaceX z powodzeniem wystrzeliła i umieściła szóstą partię 60 satelitów Starlink, dodatkowo zwiększając swoją konstelację satelitów dla internetowego systemu szerokopasmowego, który planuje uruchomić dla klientów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pod koniec tego roku. Dzięki temu całkowita liczba satelitów Starlink wynosi już 360, a SpaceX stał się poniekąd największym pod względem liczby prywatnym operatorem satelitarnym na świecie.

SpaceX
Falcon 9 starlink space X start 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Start rakiety Falcon 9 z misją Starlink 6 nastąpił z Launch Complex 39A (LC-39A) w NASA Kennedy Space Center na Florydzie 18 marca o godz. 13:21 czasu polskiego (12:21 UTC). 

Start odbył się przy użyciu pierwszego stopnia rakiety Falcon 9, który poleciał po raz piąty, co stanowi rekord dla firmy SpaceX, jeśli chodzi o ponowne wykorzystanie tej części rakiety. Pierwszy stopień rakiety Falcon 9 wspierał misję Iridium-7 NEXT w lipcu 2018 r., start SAOCOM 1A w październiku 2018 r., misję Nusantara Satu w lutym 2019 r., a także misję Starlink 2 w listopadzie 2019 r. Także ten start obejmował też kolejną próbę odzyskania tego 1. stopnia, ale niestety tym razem lądowanie na barce na Atlantyku nie zakończyło się zgodnie z planem. 

Ta misja pomogła SpaceX odzyskać owiewki, które otaczają ładunek. One również były wcześniej używane przy wynoszeniu satelitów Starlink w maju ubiegłego roku. Tym razem obie owiewki spadły do morza zamiast do sieci, ale zostały odzyskane z oceanu i zapewne po odnowieniu znowu trafią do ponownego wykorzystania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...