reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czarnobyl i Walia w kwietniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2020-03-23 03:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W kwietniu br. roku kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Walia: kraina dzikiej przyrody - część 1.”, „Władca dziczy”, „Czarnobyl: powrót przyrody” i „Supervet - część 2.”, a w ramach pasma „Weekend wielkich kotów” taką produkcję jak „Łowy na tygrysa syberyjskiego”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Walia: kraina dzikiej przyrody - część 1.”
emisja: od soboty, 4 kwietnia br. o 15:00

Walia ma ponad 2,7 tys. kilometrów linii brzegowej, wysokie góry i najdłuższą rzekę w Wielkiej Brytanii. To mozaika różnych środowisk przyrodniczych, zmieniających się wraz z porami roku. Surowe wrzosowiska, bujne pola uprawne, wysokie klify morskie i pierwotne lasy. Każdy odcinek pokazuje życie walijskiej przyrody związane z daną porą roku: narodziny i powrót do pełni sił w miesiącach wiosennych, dorastanie i kształtowanie nowego życia przez całe lato, przygotowanie do zmian jesienią, a w końcu - przetrwanie zimy.

„Władca dziczy” („Wild Things with Dominic Monaghan”)
emisja: od wtorku, 7 kwietnia br. o 19:00

Jak czytamy w opisie, porywający serial podróżniczo-przygodowy. Aktor Dominic Monaghan zapuszcza się w najdalsze zakątki globu w poszukiwaniu najbardziej odrażających stworzeń na świecie. Po drodze spotyka barwnych tubylców, nietypowych ekspertów i mnóstwo zwierząt, które zamieszkują dziwne i wyjątkowo niedostępne miejsca na naszej planecie (więcej tutaj).

„Weekend wielkich kotów”:
emisja: od piątku, 10 kwietnia br.
Jak czytamy w opisie, po styczniowej premierze ekscytującego serialu „Kraina wielkich kotów” (więcej tutaj) nadawca postanowił poświęcić nieco więcej czasu tym fascynującym zwierzętom. W kwietniu br. widzowie zobaczą premierę dokumentu „Łowy na tygrysa syberyjskiego", ale także inne fascynujące filmy dokumentalne o wielkich kotach z całego świata. Emisja codziennie - od piątku, 10 kwietnia do poniedziałku, 13 kwietnia br.

„Weekend wielkich kotów”:
„Łowy na tygrysa syberyjskiego” („Hunt For The Russian Tiger”)
emisja: w sobotę, 11 kwietnia br. o 20:00

Brytyjski ekolog i badacz przyrody Chris Morgan tropił już wielkie drapieżniki w najdzikszych i najbardziej odległych miejscach na Ziemi. Teraz stoi przed nim największe wyzwanie - chce znaleźć i sfilmować tygrysa syberyjskiego, żyjącego na wolności w lasach na dalekim wschodzie Rosji. Długo uważano, że sfilmowanie tych największych na świecie dzikich kotów w ich naturalnym środowisku jest po prostu niemożliwe - ale wtedy pojawił się koreański operator Sooyong Park z wyjątkowym materiałem filmowym. Nikomu wcześniej ani później nie udało się nic podobnego. Chris Morgan dowiaduje się, w jaki sposób Sooyong Park zdołał sfilmować tygrysy i docenia jego wyjątkowe osiągnięcie.

„Czarnobyl: powrót przyrody” („Chernobyl Reclaimed”)
emisja: w niedzielę, 12 kwietnia br. o 15:35

Kiedy ludzie odchodzą, na ich miejscu pojawia się dzika przyroda. Co by się stało, gdyby ludzie nagle zniknęli z całego świata? Jak - i jak szybko - zareagowałaby na to natura? Opuszczone miejsce na obrzeżach Europy stanowi zaskakującą odpowiedź na to pytanie: porzucona miejscowość może w bardzo krótkim czasie zmienić się w schronienie dla roślin, ptaków i zwierząt. Płochliwe i rzadkie gatunki - niektóre z nich uważa się za zagrożone wyginięciem - żyją tu w dobrym zdrowiu. To miejsce to Czarnobyl, opuszczony przez ludzi po największej katastrofie nuklearnej w historii. Żyje tu wiele dzikich zwierząt, a także potomstwo psów i kotów porzuconych przez mieszkańców uciekających z miasta.

„Supervet - część 2.”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 20 kwietnia br.) o 16:55

Noel Fitzpatrick, lekarz weterynarii, ortopeda i neurochirurg, kieruje zespołem ponad 200 weterynarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Wspólnie robią wszystko, co w ich mocy, aby ratować życie i zdrowie zwierząt. Skomplikowane zabiegi, wyjątkowe medyczne wyzwania i mnóstwo serca wkładanego w pracę: widzowie zobaczą wielkie emocje, trudne sytuacje i chwile prawdziwej radości rozgrywające się w klinice Fitzpatrick Referrals. Doktor Noel Fitzpatrick i jego zespół stosują niezwykłe metody walcząc o każde zwierzę powierzone ich opiece, przywracając nadzieję rodzinom, które były przekonane, że ich ulubieńców nie da się już uratować (więcej tutaj).
 
Dominic Monaghan w programie „Władca dziczy”, foto: Viasat World
Dominic Monaghan w programie „Władca dziczy”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...