reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekazuje 1 mln zł na walkę z koronawirusem

dodano: 2020-03-23 14:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Discovery Polska

fundacja TVN nie jesteś sam Fundacja TVN „nie jesteś sam” wesprze diagnostykę zakażeń koronawirusem, przekazując 1 mln zł firmie Warsaw Genomics. Specjalizująca się w badaniach genetycznych firma wykonuje bezpłatne testy w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 na rzecz szpitali, poradni i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

fundacja TVN nie jesteś sam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 23 marca Fundacja TVN „nie jesteś sam” przeznaczy środki finansowe w kwocie 1 mln zł na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa od firmy Warsaw Genomics. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach tej firmy 2500 badań realizowanych w bardzo szybkim trybie, tj. nawet w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników. Tym samym Fundacja TVN „nie jesteś sam” dołącza do koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem.
 

Testy! Testy! Testy! Zgodnie z wytycznymi WHO i w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia kupujemy testy. To dziś jedna z najbardziej kluczowych spraw w walce z koronawirusem. To nasz dar i wszystkich tych, którzy nas wspierają przez lata, dla naszej wspólnoty. Solidarność dziś jest najważniejsza

- powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

Bezpłatne realizowanie testów możliwe jest dzięki koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, czyli darczyńców, którzy zdecydowali się przeznaczyć środki finansowe na zakup testów dla placówek medycznych i stacji epidemiologicznych. To ogromny dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie.

- powiedział prof. dr med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel firmy Warsaw Genomics.

Zespół Warsaw Genomics stanowią lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Od 20 marca br. firma realizuje w swoich laboratoriach do 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie testy wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO (RT-PCR w czasie rzeczywistym).

Fundacja TVN od 19 lat wspiera rzeczowo i finansowego chore dzieci i osoby dorosłe. Wraz z darczyńcami wsparła do tej pory ponad 26.000 osób. Fundacja TVN wspiera także polskie szpitale i placówki medyczne. Finansuje remonty oraz buduje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

609 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...
reklama