reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekazuje 1 mln zł na walkę z koronawirusem

dodano: 2020-03-23 14:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Discovery Polska

fundacja TVN nie jesteś sam Fundacja TVN „nie jesteś sam” wesprze diagnostykę zakażeń koronawirusem, przekazując 1 mln zł firmie Warsaw Genomics. Specjalizująca się w badaniach genetycznych firma wykonuje bezpłatne testy w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 na rzecz szpitali, poradni i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

fundacja TVN nie jesteś sam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 23 marca Fundacja TVN „nie jesteś sam” przeznaczy środki finansowe w kwocie 1 mln zł na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa od firmy Warsaw Genomics. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach tej firmy 2500 badań realizowanych w bardzo szybkim trybie, tj. nawet w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników. Tym samym Fundacja TVN „nie jesteś sam” dołącza do koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem.
 

Testy! Testy! Testy! Zgodnie z wytycznymi WHO i w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia kupujemy testy. To dziś jedna z najbardziej kluczowych spraw w walce z koronawirusem. To nasz dar i wszystkich tych, którzy nas wspierają przez lata, dla naszej wspólnoty. Solidarność dziś jest najważniejsza

- powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

Bezpłatne realizowanie testów możliwe jest dzięki koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, czyli darczyńców, którzy zdecydowali się przeznaczyć środki finansowe na zakup testów dla placówek medycznych i stacji epidemiologicznych. To ogromny dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie.

- powiedział prof. dr med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel firmy Warsaw Genomics.

Zespół Warsaw Genomics stanowią lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Od 20 marca br. firma realizuje w swoich laboratoriach do 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie testy wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO (RT-PCR w czasie rzeczywistym).

Fundacja TVN od 19 lat wspiera rzeczowo i finansowego chore dzieci i osoby dorosłe. Wraz z darczyńcami wsparła do tej pory ponad 26.000 osób. Fundacja TVN wspiera także polskie szpitale i placówki medyczne. Finansuje remonty oraz buduje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) to urządzenie wspierające...

299 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama