reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-08-11 - 2020-08-12 - 2020-08-13

Formuła 1: GP Azerbejdżanu przełożone [akt.]

dodano: 2020-03-23 15:02 | aktualizacja: 2020-03-23 20:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Formula 1/satkurier.pl

Azerbejdżan Formuła 1 poinformowała o przełożeniu kolejnego Grand Prix. Przypomnijmy, że wcześniej taki sam los spotkał GP Australii, Bahrajnu, Wietnamu, Chin, Holandii, Hiszpanii i Monako. Mający się odbyć 7 czerwca GP Azerbejdżanu miał być ósmym z kolei wyścigiem w tegorocznym kalendarzu F1. Następnym Grand Prix jest GP Kanady planowane na 14 czerwca.

Formula 1 Eleven Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fragment treści oświadczenia z 23 marca br. dotyczącego przełożenia GP Azerbejdżanu w Formule 1:

Baku City Circuit (BCC) podjęło dziś decyzję o przełożeniu Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2020, które miało się odbyć w dniach 5-7 czerwca.

Odroczenie zostało uzgodnione po szeroko zakrojonych dyskusjach z Formułą 1, a także z Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) i rządem Republiki Azerbejdżanu. Wynika to bezpośrednio z panującej globalnej pandemii Covid-19 i zostało całkowicie oparte na ekspertyzach dostarczonych nam przez odpowiednie podmioty.

W dochodzeniu do tej konkluzji główną troską BCC było zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców Azerbejdżanu, a także wszystkich przybywających fanów F1, personelu i uczestników mistrzostw.

BCC podziela rozczarowanie fanów, że w czerwcu tego roku nie uda się doświadczyć na ulicach Baku sportowych emocji towarzyszących wyścigom samochodowym. Będziemy nadal ściśle współpracować z Formułą 1, FIA i rządem Republiki Azerbejdżanu, aby monitorować sytuację w celu ogłoszenia nowego terminu wyścigu później w sezonie 2020.

Nadawcą pokazującym wyścigi Formuły 1 w Polsce jest Eleven Sports. W zastępstwie odwołanych GP prowadzone są transmisje z F1 Esports Virtual Grand Prix na grze komputerowej F1 2019. Osobno Eleven Sports pokazuje także retransmisje z historycznych wyścigów Roberta Kubicy w Formule 1 z lat 2006 - 2010.

Aktualizacja:
Chase Carey, dyrektor generalny Formuły 1, poinformował w oświadczeniu, że oczekuje, iż sezon rozpocznie się latem, ze zmienionym kalendarzem obejmującym 15-18 wyścigów. Jak wcześniej ogłoszono, wykorzystana zostanie przerwa letnia, która zostanie przeniesiona na marzec/kwiecień. Natomiast termin zakończenia sezonu miałby wykroczyć poza pierwotny termin (27-29 listopada).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 290 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...
reklama