reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARD wyłączy z Astry wersje SD kanałów regionalnych

dodano: 2020-03-23 12:03 | aktualizacja: 2020-03-23 18:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: infosat.de/satkurier.pl

ARD regionalne W styczniu 2021 roku niemiecka telewizja publiczna ARD zakończy dystrybucję satelitarną w jakości SD swoich kanałów regionalnych. Chodzi o stacje z takich rodzin, jak Bayerischer Rundfunk (BR), Hessischer Rundfunk (hr), Norddeutscher Rundfunk (NDR), Radio Bremen, Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb), Saarländischer Rundfunk (SR), Südwestrundfunk (SWR), Westdeutscher Rundfunk Köln (WDR). Proces decyzyjny nadal jest w toku w przypadku Mitteldeutscher Rundfunk (MDR). Wszystkie te stacje są nadawane za pośrednictwem satelitów Astra (19,2°E).

ARD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wolfgang Wagner, dyrektor ds. produkcji i technologii w WDR i przewodniczący komisji ds. produkcji i technologii ARD i ZDF, przekazał tę informację w wywiadzie dla „InfoDigital”.

Przypomnijmy, że w lutym 2020 roku ARD ogłosiło, że zaprzestanie nadawania satelitarnego SD na Astrze swoich czterech kanałów: Das Erste, tagesschau24, ONE i ARD-alpha. Na taki sam krok zdecydował się kanał kulturalny Arte.

Jak informuje Wolfgang Wagner, datą zakończenia emisji SD wyżej wymienionych kanałów na 19,2°E jest 12 stycznia 2021 roku. Nadal dostępne będę wersje HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

829 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...
reklama