reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARD zaleca korzystanie z klasycznych kanałów odbioru TV

dodano: 2020-03-24 11:35 | aktualizacja: 2020-03-24 14:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ARD

ARD_1_360px.jpg W Niemczech, ale także w całej Europie zainteresowanie informacjami i filmami jest tak duże, że gwałtownie rośnie liczba żądań/zapytań dot. przesyłania strumieniowego. Znacząco zwolnił Internet. Okazuje się, że w Niemczech, pomimo rekordów, infrastruktura nadawcza ARD wytrzymuje nadzwyczajne wymagania podczas kryzysu związanego z epidemią - ogłosiła niemiecka telewizja ARD. Dlatego ARD zaleca korzystanie z klasycznych kanałów odbioru: z satelity, z kablówki lub naziemnej telewizji cyfrowej.

satkurier.pl
satelita NTC DVB kabel razem 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednak w przypadku wystąpienia wąskich gardeł, szczególnie w obszarze przesyłania strumieniowego - dostawcy tacy jak Netflix, YouTube i Amazon już zmniejszyli swoje prędkości transmisji. ARD - telewizja publiczna w Niemczech zaleca korzystanie z standardowych kanałów odbioru, m.in w celu odciążenia sieci. Takie zalecenia powinna w Polsce wydać Telewizja Polska, ale tego dotąd nie zrobiła.

Niezależna od Internetu emisja obejmuje odbiór telewizji satelitarnej, kablowej i DVB-T2, a także odbiór radiowy przez DAB+ i FM.

Według ARD pracownicy firm nadawczych zapewniają, jak zwykle, funkcjonalność tych systemów w trybie 24-godzinnym, a tym samym dostarczenie ludności kanałów radiowych i telewizyjnych niemieckich nadawców publicznych.

Prezes ARD Tom Buhrow powiedział:

- Nasza infrastruktura jest zaprojektowana tak, aby działała niezawodnie przez cały czas. Jest to jedno z głównych zadań nadawców publicznych w czasach kryzysu. Widzowie i słuchacze mogą zaufać naszej technologii nadawania. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama