reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Religia, kosmici i motoryzacja w kwietniu w History

dodano: 2020-03-24 23:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W kwietniu br. kanał History poleca swoim widzom takie programy jak „Mistrzowie wertepów” (sezon 2.), „Zaginione skarby templariuszy” i „Ranczo kosmitów”, a w ramach pasma „Wielka tajemnica wiary - pasmo wielkanocne” takie produkcje jak „Sekrety Biblii”, „Złamać kod Boga”, „Biblia: historie odrzucone”, „Znałem Jezusa” i „Dowód na istnienie Boga”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w kwietniu br. widzowie wyruszą na słynące z aktywności paranormalnej i licznych obserwacji UFO (Unidentified Flying Object) „Ranczo kosmitów” w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Odkryją też „Zaginione skarby templariuszy” i udadzą się na najtrudniejszy tor przeszkód dla pojazdów kołowych, by zobaczyć, jak radzą sobie „Mistrzowie wertepów”. W okresie wielkanocnym stacja zaprasza na specjalne pasmo „Wielka tajemnica wiary”, w którym zaprezentuje serię dokumentów pogłębiających tajemnice religii.

Kwiecień 2020 roku w ofercie kanału History:

„Wielka tajemnica wiary - pasmo wielkanocne” („Holy Mysteries Stunt”):
emisja: od poniedziałku, 6 kwietnia br. o 18:10
Konflikt między nauką, a religią trwa od tysięcy lat. Czy naukowcy odkryli już wszystkie boskie tajemnice, a każde cudowne zdarzenie można wyjaśnić serią badań? Jak zapowiada nadawca, History zaprezentuje serię dokumentów pogłębiających tajemnice religii, a wśród nich nowe spojrzenie na „Pismo Święte” w programach „Sekrety Biblii”, „Złamać kod Boga” i „Biblia: Historie odrzucone”. W paśmie znalazł się także wyjątkowy program „Znałem Jezusa”, który opowiada historię życia Jezusa Chrystusa w niespotykany wcześniej sposób, gdyż widzowie poznają ją z perspektywy ludzi najbardziej z nim związanych - Józefa, Jana Chrzciciela, jego matki Marii, Kajfasza, Judasza Iskarioty, Poncjusza Piłata, Marii Magdaleny i Piotra Apostoła. Serię programów zakończy dokument „Dowód na istnienie Boga”, który śledzi naukowe próby odpowiedzi na pytanie: „Czy Bóg istnieje?”. Począwszy od badań najdalszych zakątków kosmosu aż po analizę ludzkiego umysłu naukowcy i wierni z całego świata starają się znaleźć rozwiązanie tego fundamentalnego zagadnienia. Emisja pasma codziennie do poniedziałku, 6 kwietnia do niedzieli, 12 kwietnia br. o godzinie 18:10 w History.

„Wielka tajemnica wiary - pasmo wielkanocne” („Holy Mysteries Stunt”):
„Sekrety Biblii” („Bible Secrets Revealed”)
emisja: od poniedziałku, 6 kwietnia br. o 18:10

„Biblia” to jedna z najbardziej wpływowych książek w dziejach. Teksty składające się na „Biblię” uważane są za powstałe pod natchnieniem Boga. Ale czego tam brakuje? Czy pewne opowieści nie zostały ocenzurowane, a postaci usunięte? Jeśli tak, to kto podejmuje takie decyzje? Czy poprzez tłumaczenia i za sprawą cenzury nie zniekształcono jej pierwotnej treści? Czy tereny znane jako „Ziemia Obiecana”, uważane za najświętsze miejsce na ziemi, o które toczone boje przez tysiące lat, naprawdę Bóg ofiarował „narodowi wybranemu” (więcej tutaj)?

„Wielka tajemnica wiary - pasmo wielkanocne” („Holy Mysteries Stunt”):
„Złamać kod Boga” („The God Code”)
emisja: w czwartek, 9 kwietnia br. o 18:10

Jak czytamy w opisie, w Rosyjskiej Bibliotece Narodowej w Petersburgu przechowywany jest tak zwany „Kodeks Leningradzki” - najstarszy na świecie kompletny tekst hebrajskiej „Biblii”. Ze względu na starożytne pochodzenie jest on czystszą wersją świętej księgi, zawierającą słowa i znaki, które zaginęły potem w tłumaczeniu. Antykwariusz Timothy Smith wierzy, że w tekście odnalazł skomplikowany kod, którego nie da się dostrzec w późniejszych przekładach. Nowy dwugodzinny program specjalny kanału History zabiera widzów w podróż, której celem jest ustalenie, czy rzeczywiście mamy tu do czynienia z ukrytym przekazem. Jeśli tak, to być może są to bezpośrednie słowa Boga, rodzaj planu opisującego historię ludzkości, który jakoby ma zapowiadać najróżniejsze wydarzenia, od zdobycia władzy przez Adolfa Hitlera po zagrożenie ze strony Korei Północnej. „Złamać kod Boga” to coś w rodzaju „Starożytnych kosmitów”, tyle że dotyczy „Biblii” i zawiera pewne elementy badania materiału dowodowego, które sprawdziły się wcześniej w programie „Amelia Earhart: zaginione dowody”. Za podstawę posłużyła nowa książka Timothy'ego Smitha pod tytułem „The Chamberlain Key”. Podobnie jak w „Starożytnych kosmitach” pojawią się eksperci, nie zabraknie też oryginalnych materiałów nakręconych specjalnie do programu. Domniemany kod zostanie poddany serii testów przez autentycznych specjalistów od łamania szyfrów. Twórcy zajmą się także historią „Kodeksu Leningradzkiego”, jego pochodzeniem, niezwykłymi dziejami na przestrzeni ponad tysiąca lat oraz powiązaniami z późniejszymi wersjami „Biblii”.

„Wielka tajemnica wiary - pasmo wielkanocne” („Holy Mysteries Stunt”):
„Biblia: historie odrzucone” („Banned From The Bible”)
emisja: od piątku, 10 kwietnia br. o o 18:10

- Czy Jezus Chrystus, będąc chłopcem, zabił dziecko? Jak Kain, zabójca Abla, doczekał się potomstwa, skoro jedyną kobietą na świecie była Ewa? Czy jest jakiś związek między Arką Noego a Stonehenge? Odpowiedzi na te pytania ukryte są w starożytnych księgach, które zostały usunięte z „Biblii” w jej obecnej wersji. To apokryfy „Starego Testamentu” i „Nowego Testamentu”, takie jak „Życie Adama i Ewy”, „Księga Henocha”, „Ewangelia Dzieciństwa Tomasza”, „Ewangelia Piotra” czy żydowska „Księga Jubileuszów”. Choć przedstawiają obraz ważnych postaci biblijnych, z powodów religijnych i politycznych uznano je za niepożądane i wyłączono z kanonu „Biblii”. Próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego te teksty powstały i dlaczego zostały pominięte, pozwala przyjrzeć się przywódcom religijnym odpowiedzialnym za szerzenie wiary, a także poznać ich motywacje. Przedstawimy poruszające historie wybitnych, wpływowych i pozornie dobrze nam znanych postaci - czytamy w opisie programu.

„Mistrzowie wertepów” 2 („Truck Night in America” 2)
emisja: w soboty (od 11 kwietnia br.)

W „Mistrzach wertepów” widzowie oglądać będą najtrudniejszy tor przeszkód dla pojazdów kołowych, jaki kiedykolwiek powstał. Historia ciężarówek w Ameryce sięga 1925 roku, kiedy to z linii montażowej zjechał pierwszy amerykański egzemplarz wyprodukowany fabrycznie. Od tamtej pory Amerykanie bezustannie je udoskonalają, by były jeszcze szybsze, silniejsze i sprawniejsze. W „Mistrzach wertepów” pięciu właścicieli tych pojazdów rywalizuje ze sobą w serii wyczerpujących zadań, które sprawdzają ich umiejętności jako mechaników i kierowców. Jak czytamy w opisie, każdy odcinek oznacza wyjątkowe wyzwania, jakim nigdy wcześniej nie poddawano ciężarówek. Finałem będzie pięciokilometrowy tor przeszkód zwany Zielonym Piekłem, gdzie ciężarówki muszą fruwać w powietrzu, przeskakiwać nad stosem zmiażdżonych samochodów, a nawet pokonywać mokradła pełne węży. Uczestnicy mają do pomocy czterech ekspertów, którzy mogą udzielać rad, konstruować, naprawiać, nie wolno im natomiast prowadzić. Na zwycięzcę czeka tytuł mistrza - o ile ktokolwiek zdoła dotrzeć do mety (więcej tutaj).

„Wielka tajemnica wiary - pasmo wielkanocne” („Holy Mysteries Stunt”):
„Znałem Jezusa” („Jesus: His Life”)
emisja: w sobotę, 11 kwietnia br. o 19:05

Jak czytamy w opisie, program opowiada historię życia Jezusa Chrystusa w niespotykany wcześniej sposób, gdyż widzowie poznają ją z perspektywy ludzi najbardziej z nim związanych - Józefa, Jana Chrzciciela, jego matki Marii, Kajfasza, Judasza Iskarioty, Poncjusza Piłata, Marii Magdaleny i Piotra Apostoła. Każda z postaci snuje emocjonalną opowieść o Jezusie Chrystusie, ilustrowaną fabularyzowanymi scenami, które przeplatają się z wypowiedziami historyków i przywódców religijnych. Jezus Chrystus przyszedł na świat w okresie największej świetności Cesarstwa Rzymskiego, w czasach władców, mesjaszów, rewolucjonistów, żołnierzy i walki o władzę. Na tle przejmujących wydarzeń historycznych widzowie poznają życie Jezusa Chrystusa, najwspanialszą ze wszystkich opowieści. Tego dnia stacja zaprezentuje odcinek z perspektywy Poncjusza Piłata - rzymskiego prefekta Judei, który musi podjąć decyzję dotyczącą losów kłopotliwego kaznodziei imieniem Jezus. Poncjusz Piłat jest poddawany coraz silniejszym naciskom Żydów żądających śmierci Jezusa Chrystusa, ale żona prefekta nalega, by zostawił go przy życiu (więcej tutaj).

„Wielka tajemnica wiary - pasmo wielkanocne” („Holy Mysteries Stunt”):
„Dowód na istnienie Boga” („Proving God”)
emisja: w niedzielę, 12 kwietnia br. o 18:05

Przez wieki na kluczowe pytania dotyczące świata nauka podawała skrajnie odmienne odpowiedzi niż religia. Ponieważ ludzkość nie ustaje w poruszaniu podstawowej kwestii, czyli istnienia Boga, tym razem wiara i nauka zawarły niezwykłe przymierze i podjęły próbę ustalenia, czy najnowsze osiągnięcia i odkrycia mogą dostarczyć namacalnych dowodów Jego obecności. Począwszy od badań najdalszych zakątków kosmosu aż po analizę ludzkiego umysłu naukowcy i wierni z całego świata starają się znaleźć rozwiązanie tego fundamentalnego zagadnienia.

„Zaginione skarby templariuszy” („Lost Relics of the Knights Templar”)
emisja: w poniedziałki (od 20 kwietnia br.) o 22:00

Łupy niemieckich nazistów. Relikwie Templariuszy. Rzymskie monety. Artefakty Wikingów. Hiszpańskie złoto. Celtyckie srebro. I bezcenny egzemplarz supersamochodu Enzo Ferrari... To tylko niektóre z wielu rarytasów, które przechodzą przez ręce najlepszych - choć kompletnie nieznanych - łowców skarbów na świecie. Hamilton White przez ponad 30 lat działał anonimowo. Teraz ujawnia swoją tożsamość i wraz z partnerem biznesowym Carlem Cooksonem, potentatem na rynku nieruchomości, zdradza sekrety wartego miliony przedsięwzięcia.

„Ranczo kosmitów” („The Secret of the Skinwalker Ranch”)
emisja: w środy (od 29 kwietnia br.) o o 21:00

Jak zapowiada nadawca, serial powstały dzięki bezprecedensowej okazji, jaką był uzyskany przez History nieograniczony dostęp do Skinwalker Ranch w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych Ameryki - terenów słynących z wyjątkowej aktywności paranormalnej i licznych obserwacji UFO (Unidentified Flying Object). Widzowie zobaczą nigdy wcześniej nieprezentowane nagrania pokazujące ranczo i to, co się na nim znajduje. Będą też świadkami prac badawczych prowadzonych na jego ponad 200-hektarowym obszarze zmierzających do rozwiązania zagadki tego niezwykłego miejsca. Naukowcy i eksperci wykorzystają najnowsze zdobycze techniki - od laserów i georadarów począwszy, przez drony przekazujące obraz termograficzny, aż po rakiety. W dążeniu do poznania prawdy ekipa podejmie niejedno ryzyko, ale też dokona szokujących odkryć. W latach 50. XX wieku Skinwalker Ranch i teren je okalający zyskały nazwę Alei UFO, a liczne dziwne zdarzenia i nietypowa aktywność zaobserwowana w okolicy przykuła uwagę mediów na całym świecie. Od tamtej pory obszar ten był sprawdzany i poddawany analizom, również w ramach tajnych operacji rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki. W roku 1996 ranczo kupił miliarder i pasjonat UFO, Robert Bigelow, który prowadził na nim własne eksperymenty badawcze. Trzy lata temu sprzedał nieruchomość tajemniczemu nabywcy, który chce pozostać anonimowy.
 
Liran Nathan w programie „Znałem Jezusa”, foto: A+E Networks
Liran Nathan w programie „Znałem Jezusa”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...