reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wirus - niewidzialny zabójca” w kanałach Discovery

dodano: 2020-03-24 17:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery Channel/satkurier.pl

Discovery Channel „Wirus - niewidzialny zabójca” Wirusy są wszechobecne. Nierzadko też bardzo groźne. Należy jednak pamiętać, że potrafimy się przed nimi skutecznie bronić. Historia pokazuje, że z wieloma trudnymi chorobami ludzkość sobie doskonale poradziła. W tym wyjątkowym czasie zagrożenia koronawirusem Discovery Channel zaprasza na trzyodcinkową serię „Wirus - niewidzialny zabójca” („Virus: Invisible Killers”), która przygląda się największym epidemiom (ospie, grypie i eboli). Pokazuje ich genezę oraz to, jak człowiek nauczył się z nimi walczyć. Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie w środę, 25 marca br. o godz. 17:00 w Discovery Channel. Program ten będą mogli również zobaczyć widzowie kanałów Discovery Life i Discovery Science.

Discovery Channel „Wirus - niewidzialny zabójca”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niebezpieczne wirusy są zmorą ludzkości od zarania dziejów. Oszukują układ odpornościowy, przenikając w komórki organizmu, co sprawia że mogą szybko się rozwijać i przenosić z człowieka na człowieka. Znając mechanizmy ich funkcjonowania, możemy się przed nimi jednak skutecznie bronić. W trzyodcinkowej serii „Wirus - niewidzialny zabójca” naukowcy przyjrzą się trzem szczepom: ospie, grypie i eboli.

W sobotę, 28 marca br. od godziny 10:00 Discovery Channel zaprasza na maraton serii „Wirus - niewidzialny zabójca”.

„Wirus - niewidzialny zabójca” - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: Ospa
emisja: w środę, 25 marca br. o 17:00 w Discovery Channel

Szacuje się, że wskutek wirusa ospy życie straciło 500 milionów osób w samym XX wieku. Naukowcom udało się jednak niemal w całości go wyeliminować w latach 80. zeszłego stulecia. Dzięki osiągnięciom medycyny choroba, która przez wieki budziła postrach wśród ludzkości na całym świecie, stała się już tylko wspomnieniem. Do tej pory wynalezienie szczepionki na ospę uznawane jest za jedno z największych przełomów w historii lecznictwa.

Odcinek 2.: Grypa
emisja: w czwartek, 26 marca br. o 17:00 w Discovery Channel

Grypa do tej pory spędza sen z powiek naukowcom, szczególnie przez jej regularne mutacje. Fakt, że wirus ją wywołujący nieustanie ewoluuje utrudnia walkę z nim. Jego śmiertelność nie jest tak duża jak w przypadku innych chorób. To sprawia że niebezpieczeństwo, jakie przedstawia, jest często bagatelizowane. Pomimo tego medycyna podchodzi do walki z wirusem bardzo poważnie. Tworzone są nowe leki i szczepionki, a każdą dotychczasową epidemię tej choroby udało się skutecznie powstrzymać.

Odcinek 3.: Ebola
emisja: w piątek, 27 marca br. o 17:00 w Discovery Channel

Ebola to jedna z najnowszych epidemii, która szczególnie mocno uderzyła w zachodnią Afrykę. Brak sprawnej opieki medycznej, społeczeństwo przywiązane do tradycji i naturalnych sposobów leczenia, a także powolna reakcja reszty świata tylko przyczyniły się do jej ekspresowego rozprzestrzenienia. Rozpoczął się wyścig z czasem, a naukowcy musieli jak najszybciej opracować antidotum. Po raz kolejny medycyna okazała się potężniejsza niż wirus, a badania nad szczepionką zakończyły się przełomowym sukcesem.
 
Kadr z programu „Wirus - niewidzialny zabójca”, foto: Discovery
Kadr z programu „Wirus - niewidzialny zabójca”, foto: Discovery
Osoby występujące w programie „Wirus - niewidzialny zabójca”, foto: Discovery
Osoby występujące w programie „Wirus - niewidzialny zabójca”, foto: Discovery


„Wirus - niewidzialny zabójca” - emisja codziennie (od 25 marca 2020 roku) o godz. 17:00 w Discovery Channel. Program ten będą mogli również oglądać widzowie kanałów Discovery Life i Discovery Science.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja kablowa (DVB-C)

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama