reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Drapieżny miesiąc” w National Geographic Wild

dodano: 2020-03-23 18:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: National Geographic

National Geographic Wild W kwietniu br. kanał National Geographic Wild w ramach pasma „Drapieżny miesiąc” poleca swoim widzom takie programy jak „Myśliwy kontra ofiara”, „Najgroźniejsze zwierzęta świata: lwy”, „Śmierć przychodzi po zmroku”, „Zabójcze strategie wielkich kotów”, „Drapieżnik w natarciu”, „Dzikie Peru: walka o życie”, „Porażka drapieżnika”, „Oko w oko z ludojadem” i „Taktyka drapieżnika”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Praw rządzących naturą nie da się oceniać w kategoriach sprawiedliwości czy moralności. W świecie zwierząt nie ma reguł, wygrywa się sprytem, siłą, wytrzymałością i pewnością siebie. Zabijanie i unikanie bycia zabitym są codziennością. Jak zapowiada nadawca, „Drapieżny miesiąc” w National Geographic Wild to seria programów, w których oblicze przyrody nie jest przypudrowane. Widzowie zobaczą bezwzględną i bezpardonową walkę o przetrwanie.

W świecie zwierząt każdy miesiąc jest „drapieżny”. Nie ma wakacji od walki. National Geographic Wild pokazuje wszystkie emocje targające przyrodą. Kwiecień br. to czas by pokazać najbardziej drapieżne gatunki. Drapieżniki znajdziemy wszędzie - w morzach, na lądach i w przestworzach. Zamieszkują wszystkie kontynenty i strefy klimatyczne. O ich skuteczności wcale nie stanowi wielkość czy siła mięśni. Wykorzystują różne strategie osaczania ofiary i techniki zabijania.

„Drapieżny miesiąc” w National Geographic Wild:

„Myśliwy kontra ofiara”
emisja: w niedziele (od 5 kwietnia br.) o 14:00

Człowiek nie jest stałym elementem jadłospisu drapieżników. Mimo to bywa narażony na atak. Dzikie zwierzęta bywają bezlitosne, gdy intruz wkracza na ich teren. W ich świecie intruzami są ludzie.

„Najgroźniejsze zwierzęta świata: lwy”
emisja: w niedzielę, 5 kwietnia br. o 15:00

Król zwierząt wydaje się być niepokonany. W rzeczywistości jego polowania często kończą się porażką. Mimo to trudno znaleźć w świecie zwierząt zabójcę budzącego większą grozę (więcej tutaj i tutaj).

„Śmierć przychodzi po zmroku”
emisja: w niedziele (od 5 kwietnia br.) o 16:00

Od zmierzchu do świtu trwa walka, o której często nie mamy pojęcia. Kiedy człowiek zasypia, przyroda dopiero budzi się do życia. Drapieżniki zaczynają łowy, a ofiary - walkę o życie (więcej tutaj). Twórcą programu „Śmierć przychodzi po zmroku” jest Robert Kirkman, odpowiedzialny m.in. za serial „The Walking Dead” (więcej tutaj).

„Zabójcze strategie wielkich kotów”
emisja: w niedzielę, 5 kwietnia br. o 17:00

Wystarczy rzut oka na polującego kota dachowego by wyobrazić sobie, do czego zdolni są jego więksi bracia. Na świecie żyje blisko 40 gatunków kotów. I żaden nie jest nastawiony pacyfistycznie.

„Drapieżnik w natarciu”
emisja: w niedzielę, 12 kwietnia br. o 15:00

Niedźwiedzie to zwierzęta zamieszkujące kilka kontynentów i wszędzie budzące podziw i grozę. Nie inaczej jest w Polsce. Każdy kto widział w Tatrach niedźwiedzia wspomina ten moment do końca życia. Gdy jednak ktoś znajdzie się za blisko baribala, grizli lub niedźwiedzia polarnego, robi się niewesoło.

„Dzikie Peru: walka o życie”
emisja: w niedzielę, 12 kwietnia br. o 17:00

Peru to kraj zabytków inkaskich i z czasów hiszpańskiego kolonializmu. To także kraj fantastycznej i zróżnicowanej przyrody. Wysuszone na wiór i smagane wiatrem pustynie, lasy deszczowe i wysokie Andy zamieszkuje mnóstwo gatunków drapieżnych stworzeń.

„Porażka drapieżnika”
emisja: w niedzielę, 19 kwietnia br. o 17:00  

Triumf słabszego nad silniejszym to motyw popularny w kulturze. Wbrew pozorom występuje również w przyrodzie. Drapieżnik nie zawsze dobrze ocenia potencjał swojej potencjalnej ofiary. Z takiego starcia sam może nie wyjść cało.

„Oko w oko z ludojadem”
emisja: w niedzielę, 26 kwietnia br. o 14:00

Program ukazuje rekiny z niebywałej perspektywy. Widzowie zobaczą nagrania osób, które weszły do wody z kamerą i stanęły oko w oko z najgroźniejszym z morskich zabójców. Jak kończą się takie spotkania? Nie zawsze śmiercią, ponieważ rekiny nie gustują w ludzkim mięsie, ale niemal zawsze - krwawo.

„Taktyka drapieżnika”
emisja: w niedzielę, 26 kwietnia br. o 17:00

W tym programie widzowie poznają najlepiej uzbrojone i najniebezpieczniejsze zwierzęta oraz ich zabójczy arsenał. Kły i pazury to nie jedyna broń obecna w świecie zwierząt.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...