reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-01-18 - 2021-01-19 - 2021-01-20

Przetarg na prawa medialne do Bundesligi przełożony

dodano: 2020-03-25 12:21 | aktualizacja: 2020-03-25 14:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DFL/satkurier.pl

Bundesliga piłka niemiecka liga 360px.jpg W związku z obecną sytuacją, stowarzyszenie niemieckich klubów piłkarskich DFL podjęło decyzję o przełożeniu planowanego przetargu na prawa medialne do Bundesligi. Zamiast w maju miałby odbyć się najwcześniej w czerwcu. Jednocześnie DFL poinformowało o zawieszeniu rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi do co najmniej 30 kwietnia.

DFL Bundesliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach przygotowań do walnego zgromadzenia klubów Bundesligi i 2. Bundesligi w dniu 31 marca, prezydium DFL Deutsche Fußball Liga przeprowadziło 25 marca trwającą kilka godzin wewnętrzną wideokonferencję. W związku z konsekwencjami, jakie niesie za sobą koronawirus, omówiono możliwe scenariusze i opcje działania. Zostaną one ustrukturyzowane w ciągu tygodnia, a następnie przekazane walnemu zgromadzeniu do dyskusji.

Prezydium poinformowało,iż zdaje sobie sprawę, że wszystkie scenariusze i opcje działania zależą również od czynników zewnętrznych, takich jak dalsze rozprzestrzenianie się wirusa i ocena polityczna sytuacji. W tym kontekście prezydium zaleci podczas walnego zgromadzenia dalsze zawieszenie rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi, do co najmniej 30 kwietnia.

Z uwagi na obawy o dalszą przyszłość niektórych klubów oraz ze względu na odpowiedzialność za branżę zatrudniającą 56 tys. bezpośrednich i pośrednich pracowników, walne zgromadzenie 16 marca jednogłośnie reprezentowało cel, jakim jest zakończenie sezonu do 30 czerwca. W związku z tym DFL intensywnie pracuje obecnie nad koncepcjami gry w tym czasie - ze względu na sytuację - nawet bez widzów na trybunach i przy minimalnym wykorzystaniu personelu, w tym także dziennikarzy. W przeciwieństwie do amatorskich i niszowych sportów lub innych wydarzeń rekreacyjnych, zaangażowani byliby tylko pracownicy stadionu, czytamy w oświadczeniu DFL.

W Polsce prawa do transmisji Bundesligi są w posiadaniu Eleven Sports, do końca sezonu 2020/2021. W efekcie umowy z Platformą CANAL+, CANAL+ Sport transmituje na wyłączność 2 mecze podczas 30 kolejek i 3 mecze podczas 4 kolejek w każdym pełnym sezonie Bundesligi. Pozostałe spotkania są transmitowane w kanałach Eleven Sports.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...
reklama