reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-08-14 - 2020-08-15 - 2020-08-16

Przetarg na prawa medialne do Bundesligi przełożony

dodano: 2020-03-25 12:21 | aktualizacja: 2020-03-25 14:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DFL/satkurier.pl

Bundesliga piłka niemiecka liga 360px.jpg W związku z obecną sytuacją, stowarzyszenie niemieckich klubów piłkarskich DFL podjęło decyzję o przełożeniu planowanego przetargu na prawa medialne do Bundesligi. Zamiast w maju miałby odbyć się najwcześniej w czerwcu. Jednocześnie DFL poinformowało o zawieszeniu rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi do co najmniej 30 kwietnia.

DFL Bundesliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach przygotowań do walnego zgromadzenia klubów Bundesligi i 2. Bundesligi w dniu 31 marca, prezydium DFL Deutsche Fußball Liga przeprowadziło 25 marca trwającą kilka godzin wewnętrzną wideokonferencję. W związku z konsekwencjami, jakie niesie za sobą koronawirus, omówiono możliwe scenariusze i opcje działania. Zostaną one ustrukturyzowane w ciągu tygodnia, a następnie przekazane walnemu zgromadzeniu do dyskusji.

Prezydium poinformowało,iż zdaje sobie sprawę, że wszystkie scenariusze i opcje działania zależą również od czynników zewnętrznych, takich jak dalsze rozprzestrzenianie się wirusa i ocena polityczna sytuacji. W tym kontekście prezydium zaleci podczas walnego zgromadzenia dalsze zawieszenie rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi, do co najmniej 30 kwietnia.

Z uwagi na obawy o dalszą przyszłość niektórych klubów oraz ze względu na odpowiedzialność za branżę zatrudniającą 56 tys. bezpośrednich i pośrednich pracowników, walne zgromadzenie 16 marca jednogłośnie reprezentowało cel, jakim jest zakończenie sezonu do 30 czerwca. W związku z tym DFL intensywnie pracuje obecnie nad koncepcjami gry w tym czasie - ze względu na sytuację - nawet bez widzów na trybunach i przy minimalnym wykorzystaniu personelu, w tym także dziennikarzy. W przeciwieństwie do amatorskich i niszowych sportów lub innych wydarzeń rekreacyjnych, zaangażowani byliby tylko pracownicy stadionu, czytamy w oświadczeniu DFL.

W Polsce prawa do transmisji Bundesligi są w posiadaniu Eleven Sports, do końca sezonu 2020/2021. W efekcie umowy z Platformą CANAL+, CANAL+ Sport transmituje na wyłączność 2 mecze podczas 30 kolejek i 3 mecze podczas 4 kolejek w każdym pełnym sezonie Bundesligi. Pozostałe spotkania są transmitowane w kanałach Eleven Sports.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...
reklama