reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-08 - 2022-08-09

Simracing debiutuje na antenie Motowizji

dodano: 2020-03-26 11:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Motowizja

Motowizja simracing W niedzielę, 29 marca na antenie Motowizji przeprowadzona zostanie transmisja na żywo z eNASCAR iRacing Pro Invitational Series, a od 2 kwietnia z polskiej esportowej ligi Republic of Simracers.

Motowizja eNASCAR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czasie, kiedy nie ma możliwości organizacji rajdów i wyścigów, na ratunek fanom motorsportu - i widzom Motowizji - przychodzi jego wirtualna odnoga - simracing. NASCAR jako jedna z pierwszych serii wyścigowych postanowiła stworzyć alternatywę dla swoich kierowców oraz kibiców w postaci wirtualnych wyścigów. Na Homestead-Miami Speedway pojawiło się aż 26 kierowców z Cup Series, a stawkę uzupełnili między innymi mistrz pucharowej serii NASCAR z 2000 roku Bobby Labonte, jeden z najpopularniejszych kierowców NASCAR w XXI wieku Dale Earnhardt Jr czy zawodnicy znani z pozostałych krajowych dywizji NASCAR.

W Stanach Zjednoczonych transmisję telewizyjną obejrzało ponad 900 tys. ludzi, sprawiając, że została najchętniej oglądaną pozycją esportową w historii amerykańskiej telewizji. Dodatkowo #ProInvitationalSeries w trakcie wyścigu był najpopularniejszym hashtagiem na Twitterze w USA. Motowizja zadbała o fanów NASCAR i 29 marca pokaże na żywo kolejny wyścigi z tej serii. Komentować tradycyjnie będą Michał Budziak (w studio) oraz Szymon Tworz (online).

Dodatkowo w ramówce Motowizji pojawią się relacje z czołowej polskiej ligi simracingowej, jaką jest Republic of Simracers. W tym roku mistrzostwa zostały uruchomione na platformie iRacing, używanej nie tylko przez najlepszych simracerów na świecie, ale także profesjonalnych kierowców wyścigowych znanych z Formuły 1, NASCAR czy wyścigów GT.
 

- To historyczny moment dla polskiego świata simracingu. Po raz pierwszy relacje z tego typu zawodów będą transmitowane na żywo w telewizji. Dokonujemy milowego kroku dla całej dyscypliny esportu, jaką jest simracing. Obecna sytuacja na świecie sprawia, że wszyscy miłośnicy motorsportu z większą uwagą przyglądają się wirtualnym zawodom, zwłaszcza, że są one tak samo interesujące jak te „prawdziwe”, a czasem może nawet bardziej - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motowizja została także patronem Republic of Simracers - iRacing. Dodatkowo zespół DV1 TRITON Racing będzie wystawiał jedno specjalne auto w barwach Motowizji, w którym rywalizować będą czołowi kierowcy wyścigowi z Polski i zagranicy.


Plan transmisji w Motowizji:

29 marca (niedziela)
19:00 eNASCAR iRacing Texas Motor Speedway

2 kwietnia (czwartek)
21:00 Republic of Simracers - iRacing

16 kwietnia (czwartek)
21:00 Republic of Simracers - iRacing

30 kwietnia (czwartek)
21:00 Republic of Simracers - iRacing


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...