reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

42 mld dol. strat dostawców urządzeń konsumenckich

dodano: 2020-03-26 21:43
autor: Jan Borejko | źródło: Juniper Research

TV smartfon elektronika konsumencka 360px.jpg Analiza przeprowadzona przez Juniper Research wykazała, że ​​pandemia koronawirusa może spowodować lukę w przychodach producentów urządzeń konsumenckich wynoszącą około 42 mld dol. w ciągu najbliższych 9 miesięcy. W analizie przeanalizowano szereg kluczowych urządzeń, w tym smartfony, tablety, robotykę konsumencką, inteligentne głośniki i inne urządzenia. Analizę przeprowadzono według trzech scenariuszy.

Smartfony telewizory smartwatche


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 
Na rynku zabraknie 80 mln urządzeń

W scenariuszu największego wpływu badania przewidują zmniejszenie produkcji o ponad 80 mln urządzeń w ciągu najbliższych 9 miesięcy. Opóźnienia w dostawie komponentów, takich jak baterie, procesory i wyświetlacze, mogą potencjalnie zakłócić tempo produkcji od dostawców urządzeń. Te największe firmy, w tym Apple, Samsung, Amazon, Xiaomi i Huawei, muszą zapewnić, że wszelkie luki w ich łańcuchach dostaw zostaną zamknięte, aby zaspokoić popyt na ich urządzenia.

Analitycy przewidują, że w ciągu następnych 9 miesięcy smartfony będą stanowić większość braków na rynku, co stanowić ma ponad 85 proc. braków. Oczekiwano, że wirus może powodować problemy długoterminowe, w tym rozwój nowych urządzeń. Ponadto zauważono, że niepewność finansowa związana z wpływem koronawirusa oznacza, że ​​popyt będzie niższy, co uniemożliwi dostawcom urządzeń całkowite odzyskanie pozycji na rynku.

Producenci muszą zastosować „odporne” strategie

Wezwano sprzedawców urządzeń do dywersyfikacji baz dostawców komponentów, argumentując, że dzięki temu zapewnią oni wypełnienie przyszłych braków w łańcuchu dostaw.

Produkcja na czas była słabym ogniwem w odporności łańcuchów dostaw. Ten rodzaj produkcji obejmuje organizowanie łańcuchów dostaw do terminowych dostaw komponentów bezpośrednio przed etapem produkcji urządzenia. Chociaż utrzymywanie zapasów może być kosztowne, Juniper Research uważa, że ​​dostawcy powinni teraz rozważyć budowę zapasów „strategicznych” komponentów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...
reklama