reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera spektaklu „Balet o kawie" w TVP Kultura

dodano: 2020-03-27 17:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Kultura

TVP Kultura W najbliższą niedzielę, 29 marca o godz.11:05 w ramach familijnego pasma „Od ucha do ucha” TVP Kultura zaprasza na telewizyjną premierę spektaklu „Balet o kawie” w wykonaniu Tancerzy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Cracovia Danza
Cracovia Danza TVP Kultura 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Balet o kawie” jest pełnym wdzięku i humoru przedstawieniem w wykonaniu Tancerzy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. Grupy artystów, choreografów, tancerzy i muzyków, specjalizujących się w odtwarzaniu tradycyjnych układów tanecznych i baletów dworskich. Prezentowane przez zespół układy choreograficzne, kostiumy, muzyka oraz zwyczaje dworskie nawiązują do tradycji i historii teatru tańca w Polsce i Europie. Tym razem, artyści wystąpią w fantazyjnych kostiumach, wcielą się m.in. w elementy serwisu kawowego, a dzieci ze szkół baletowych wystąpią, jako ziarenka kawy.

Choreografia na bazie kroków i figur tańca barokowego oraz elementów ówczesnej pantomimy została stworzona przez założycielkę „Cracovia Danza” Romanę Agnel. Podczas spektaklu widzowie usłyszą muzykę Jana Sebastiana Bacha - fragmenty „Suit orkiestrowych” oraz słynnej „Kantaty o kawie”, do której tematu nawiązuje przedstawienie. „Balet o kawie” to jedna z najpopularniejszych inscenizacji Baletu „Cracovia Danza”.

W familijnym paśmie „Od ucha do ucha” pierwszą część programu wypełniają godzinne koncerty Orkiestry Filharmonii Nowojorskiej pod batutą Leonarda Bernsteina – „Niezapomniany Leonard Bernstein – Spotkania z muzyką”. W drugiej części pasma na zmianę goszczą teatr młodego widza, opera, balet lub animacja.

W najbliższą niedzielę, 29 marca o godz. 10:00 Leonard Bernstein przedstawi widzom czworo młodych pianistów: czternastoletnią Joan Weiner, dwunastoletnią Claudię Hoca oraz trzynastoletnią Pamelę Paul. Każda z nich wykona fragment Koncertu Fortepianowego A-dur Mozarta, natomiast szesnastoletni André Watts zagra Koncert Fortepianowy Es-dur Ferenca Liszta wraz z orkiestrą pod batutą Bernsteina.

Pasmo familijne „Od ucha do ucha” – niedziela, 29 marca od godz. 10:00 w TVP KulturaMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama