reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Od 30 marca pierwsze lekcje z TVP. Zobacz plan lekcji [akt.]

dodano: 2020-03-28 15:34 | aktualizacja: 2020-03-29 15:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

Szkoła z TVP 30 marca br. o godz. 8.00 ruszą pierwsze lekcje z TVP. Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na vod.tvp.pl. To efekt podpisanego 27 marca porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Aktualizacja: Zamieszamy plan lekcji na poszczególnych antenach.

Szkoła z TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP emitowane będą materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.
 

Dla Telewizji Polskiej zaangażowanie w ten projekt było nie tylko czymś oczywistym, ale także przejawem realizacji misji, którą wypełniamy. Już od początku tego szczególnego czasu TVP zaangażowała się w przedstawianie materiałów edukacyjnych, co było widać na antenach TVP ABC czy TVP Kultura, a także przy zmianach ramówkowych na naszych głównych kanałach.

Projekt „Szkoła z TVP” jest dla nas wyzwaniem logistycznym i technologicznym, ale jego realizacja jest kwintesencją działalności nadawcy publicznego. Umożliwia nam to pokazanie, że TVP jest spółką nowoczesną i dynamiczną, która w szybkim tempie odpowiada na społeczne oczekiwania i wychodzi naprzeciw wyzwaniom.

Jestem pewien, że zaangażowanie naszych pracowników połączone z wkładem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej zapewni uczniom edukację na najwyższym możliwym w tych warunkach poziomie. To dla mnie zaszczyt, że możemy realizować taki projekt wspólnie z MEN

– powiedział Maciej Łopiński, prezes TVP.

Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu

– podkreślił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Pierwsze lekcje z TVP
Pierwsze programy wystartują w poniedziałek, 30 marca o godz. 8:00. Pasmo „Szkoła z TVP” będzie można oglądać na czterech kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia od poniedziałku do piątku, w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00, i powtórzeniowym - od godz. 12:30. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach, dedykowanych każdej klasie oraz na stronie szkolaztvp.pl.
 

- Wszystkie cztery kanały Telewizji Polskiej, na których emitowana będzie „Szkoła z TVP” są dostępne dla każdego, za darmo. Aby mieć gwarancję pełnej dostępności wszystkich kanałów, uruchomiona została dodatkowa emisja programu TVP Rozrywka na cyfrowym multipleksie trzecim (MUX 3), naziemnej telewizji cyfrowej - czytamy w komunikacie TVP.

Pasmo „Szkoła z TVP” jest skierowane do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Jak informuje TVP, lekcje będą realizowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi MEN. Zajęcia mają angażować wszystkich uczniów, tych najmłodszych oraz tych, którzy przygotowują się do egzaminu ośmioklasisty.

Chcąc wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w „Szkole z TVP”, wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy.
 
„Szkoła z TVP” - plan lekcji

Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest też dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny.

Pasma edukacyjne Telewizji Polskiej
Telewizja Polska od początku zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych intensywnie wspiera działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Poza specjalnymi pasmami TVP ABC i TVP Kultura uruchomione zostały również audycje w serwisie TVP VOD oraz MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej poprzez HbbTV - tak zwana TVP eSzkoła.

Od 19 marca br. TVP we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła wirtualny kanał edukacyjny. Każdego dnia, na stronie vod.tvp.pl w godz. 9.00-13.00 w sekcji eSzkoła uczniowie i nauczyciele mogą znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia.

Ponadto od 23 marca br. działa Domowe Przedszkole TVP ABC, które również można znaleźć na TVP VOD. To oferta dla najmłodszych dzieci i ich rodziców.

Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...