reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wyścig przez świat” w BBC Earth

dodano: 2020-03-29 23:42 | aktualizacja: 2020-03-30 10:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Earth „Wyścig przez świat” W piątek, 17 kwietnia br. o godz. 21:55 w kanale BBC Earth zostanie wyemitowany premierowo pierwszy odcinek programu „Wyścig przez świat” („Race Across the World”). Stacja zabierze widzów w nietypową podróż. Widzowie poznają pięć par, które wyruszają na emocjonującą wyprawę z Wielkiej Brytanii do Singapuru bez telefonów, dostępu do internetu i kart kredytowych oraz korzystając wyłącznie z naziemnych środków transportu.

BBC Earth „Wyścig przez świat”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podróżnicy będą wyposażeni jedynie w gotówkowy ekwiwalent kosztów przelotu do Singapuru, który jest najdalszym miejscem na świecie, do którego można dotrzeć drogą lądową z Wielkiej Brytanii. Za tę kwotę muszą opłacić wszystkie koszty związane z podróżą.

Aby dotrzeć do mety w jak najszybszym czasie, muszą mądrze wykorzystać swoje ograniczone fundusze i obrać najlepszą strategię. Jeśli zabraknie im pieniędzy, będą musieli podjąć się pracy, aby zarobić na dalszą cześć podróży. Wszystkie zespoły startują w Greenwich, a w drodze do Singapuru muszą odwiedzić pięć punktów kontrolnych: Delfy (Grecja), Baku (Azerbejdżan), Taszkent (Uzbekistan), Huangyao (Chiny) i wreszcie rajską wyspę Koh Rong (Kambodża).

Umiejętności, pomysłowość i determinacja naszych uczestników zostaną przetestowane do granic możliwości, gdy będą podejmować spontaniczne i ryzykowne decyzje oraz korzystać z najróżniejszych środków transportu - od pociągów, przez pickupy i promy po tuk-tuki. Po drodze zanurzą się w istnym kalejdoskopie kultur, nawiązując przyjaźnie oraz polegając na życzliwości nieznajomych. Przemierzając wiele różnych krajów będą musieli nauczyć się, jak się komunikować bez znajomości lokalnego języka, poznać lokalną kuchnię oraz znaleźć sposób na szybkie i tanie poruszanie się po górach, pustyniach, morzach i miastach.

- „Wyścig przez świat” oferuje widzom pouczające i autentyczne spojrzenie na podróżowanie, w którym droga jest równie ważne jak sam cel, a wyjątkowość można znaleźć w każdym zakątku świata. To niepowtarzalne i dogłębnie osobiste doświadczenie sprawi, że nasi podróżnicy ukończą wyścig będąc zupełnie innymi ludźmi niż na początku wyprawy - zapowiada nadawca.
 
Shameema Mukhtar i Natalie Amoatin w programie „Wyścig przez świat”, foto: Studio Lambert/All3media international
Shameema Mukhtar i Natalie Amoatin w programie „Wyścig przez świat”, foto: Studio Lambert/All3media international


„Wyścig przez świat” - emisja w piątki (od 17 kwietnia 2020 roku) o godz. 21:55 w BBC Earth.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...
reklama