reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ nie zamierza płacić za zawieszone rozgrywki Ligue 1

dodano: 2020-03-29 22:53 | aktualizacja: 2020-03-30 11:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: L’Équipe/sport.pl/satkurier.pl

Ligue_1_conforama_logo_360px_sk.jpg Francuska Grupa CANAL+ odmówiła LFP zapłaty w terminie ostatniej transzy za prawa telewizyjne do sezonu 2019/20 Ligue 1. Jak wiadomo, francuska liga - tak samo jak niemalże wszystkie inne, z uwagi na pandemię koronawirusa - zawiesiła rozgrywki w połowie marca. - Niewyobrażalne jest, abyśmy zapłacili kolejną transzę. Z powodu zawieszenia rozgrywek Ligue 1 nie odbywają się żadne mecze, a tym samym nie ma transmisji na naszych antenach - powiedział Maxime Saada, prezes i dyrektor generalny Grupy CANAL+ (za dziennikiem „L’Équipe”).

Ligue 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa CANAL+ nie zapłaci do 5 kwietnia kwoty 110 mln euro przewidzianej w umowie z LFP. W oświadczeniu, jej prezes i dyrektor generalny Maxime Saada w następujący sposób uzasadnia tę decyzję:

To zawieszenie płatności jest częścią kontekstu, w którym kryzys zdrowotny wpłynął na prawie wszystkie działania naszej grupy. Na działalność w zakresie płatnej telewizji we Francji znaczący wpływ ma zamknięcie dużej części kanałów sprzedaży oraz osłabienie atrakcyjności ofert sportowych. Przychody z reklam doświadczyły nagłego spadku [...]. Poważnie wpływa to również na naszą międzynarodową działalność telewizyjną i Studiocanal. Jesteśmy zatem zobowiązani do podjęcia niezbędnych środków w celu złagodzenia finansowego wpływu tego kryzysu.

CANAL+ podkreśla również niejasności związane z terminem wznowienia rozgrywek i uskarża się na bierność LFP:

Niektóre ligi i zagraniczne kluby, szczególnie w Niemczech, wydają się podejmować inicjatywy w celu wspierania rodzimych klubów i zmniejszenia wypłat dla zawodników.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie decyzja beIN Sports, który również posiada prawa do transmisji Ligue 1 na terytorium Francji. W tym przypadku transza wynosi 42 mln euro. CANAL+ i beIN Sports dzielą się prawami do Ligue 1 w latach 2016-2020, za które zdecydowali się zapłacić w sumie 762 mln euro za sezon. W Polsce żaden z nadawców nie posiada praw do transmisji Ligue 1.

Z informacji sport.pl wynika, że w Polsce wstrzymanie opłaty licencyjnej za prawa do pokazywania 1. ligi prawdopodobnie zastosuje Polsat Sport, a TVP Sport nie zapłaci części środków za mecze Ekstraklasy. Czy CANAL+ w Polsce zapłaci ostatnią transzę za obecny sezon Ekstraklasy?

- Jesteśmy w kontakcie z Ekstraklasą i rozważamy wiele różnych scenariuszy. Chcemy przede wszystkim wypracować rozwiązanie, które będzie korzystne dla wszystkich stron i liczymy na pozytywne zakończenie rozmów - powiedział Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Platformy CANAL+.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 15cm

Aluminiowy stojak ścienny 15cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

49 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama