reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

France Télévisions domaga się odszkodowania od Canal+

dodano: 2020-04-02 11:56 | aktualizacja: 2020-04-02 14:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Le Film Français/satkurier.pl

canalplus logo france covid 19 360px.jpg Francuski nadawca publiczny France Télévisions skierował pismo do prezesa i dyrektora generalnego Grupy CANAL+, Maxime Saada, w którym domaga się finansowej rekompensaty za szkody wyrządzone emisją na antenach CANAL+ filmów, do których prawa FTA ma France TV. Przypomnijmy, że od 16 do 31 marca stacje z rodziny CANAL+ można było oglądać we Francji bez dodatkowych opłat, od najniższych pakietów telewizyjnych, w ramach promocji.

canalplus france francja canal covid 19760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
France Télévisions w piśmie datowanym na 27 marca domaga się wypłaty finansowej rekompensaty za szkodę, która została jej wyrządzona przez „umyślne naruszenie praw”. Telewizja publiczna wskazuje, że CANAL+ pozwolił sobie na emisję treści, do których nie ma praw FTA (tyczy się to np. filmu „Venise n'est pas en Italie”). France Télévisions ocenia, że powoduje to podwójną szkodę: ekonomiczną i związaną z utratą publicznością. Poprosiła CANAL+ o skontaktowanie się ze wskazaną firmą prawniczą w celu wypłaty rekompensaty finansowej.

Przypomnijmy, że odkodowanie stacji CANAL+ dla abonentów różnych operatorów we Francji spotkało się z krytyką ze strony grup komercyjnych TF1 i M6, w wyniku czego regulator medialny CSA nakazał CANAL+ zamknięcie otwartego okna. Jak uzasadnił, akcja uruchomiona przez CANAL+ musi zostać ograniczona czasowo, ponieważ może „zaburzyć równowagę między płatnymi a bezpłatnymi kanałami”.

CANAL+ Family, CANAL+ Cinéma, CANAL+ Sport i CANAL+ Décalé zostały zakodowane 21 marca, tuż po interwencji CSA, a CANAL+ i CANAL+ Séries 31 marca br. - 15 dni wcześniej niż pierwotnie planowano.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 4,5m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

149 zł Więcej...

Konwerter Twin Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, podwójny konwerter Universal Twin produkcji Opticum. Przeznaczony do...

39 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama