reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

France Télévisions domaga się odszkodowania od Canal+

dodano: 2020-04-02 11:56 | aktualizacja: 2020-04-02 14:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Le Film Français/satkurier.pl

canalplus logo france covid 19 360px.jpg Francuski nadawca publiczny France Télévisions skierował pismo do prezesa i dyrektora generalnego Grupy CANAL+, Maxime Saada, w którym domaga się finansowej rekompensaty za szkody wyrządzone emisją na antenach CANAL+ filmów, do których prawa FTA ma France TV. Przypomnijmy, że od 16 do 31 marca stacje z rodziny CANAL+ można było oglądać we Francji bez dodatkowych opłat, od najniższych pakietów telewizyjnych, w ramach promocji.

canalplus france francja canal covid 19760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
France Télévisions w piśmie datowanym na 27 marca domaga się wypłaty finansowej rekompensaty za szkodę, która została jej wyrządzona przez „umyślne naruszenie praw”. Telewizja publiczna wskazuje, że CANAL+ pozwolił sobie na emisję treści, do których nie ma praw FTA (tyczy się to np. filmu „Venise n'est pas en Italie”). France Télévisions ocenia, że powoduje to podwójną szkodę: ekonomiczną i związaną z utratą publicznością. Poprosiła CANAL+ o skontaktowanie się ze wskazaną firmą prawniczą w celu wypłaty rekompensaty finansowej.

Przypomnijmy, że odkodowanie stacji CANAL+ dla abonentów różnych operatorów we Francji spotkało się z krytyką ze strony grup komercyjnych TF1 i M6, w wyniku czego regulator medialny CSA nakazał CANAL+ zamknięcie otwartego okna. Jak uzasadnił, akcja uruchomiona przez CANAL+ musi zostać ograniczona czasowo, ponieważ może „zaburzyć równowagę między płatnymi a bezpłatnymi kanałami”.

CANAL+ Family, CANAL+ Cinéma, CANAL+ Sport i CANAL+ Décalé zostały zakodowane 21 marca, tuż po interwencji CSA, a CANAL+ i CANAL+ Séries 31 marca br. - 15 dni wcześniej niż pierwotnie planowano.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...